У Києві з’явилась нова міні-скульптурка: яку історію розповідає слоник

У Києві з’явилась нова міні-скульптурка: яку історію розповідає слоник

У Києві відкрили вже дев’яту міні-скульптурку, що стають справжніми символами міста. Про це повідомляє киянка та автор проекту «Шукай» Юлія Бевзенко на своїй сторінці у Facebook.

Міні-слоник виготовлений з бронзи. Поруч зі скульптурою, як завжди, міститься QR-код, просканувавши який можна дізнатися багато цікавої інформації.

Яка історія скульптурки?

У 1930-ті роки в Хрещатому парку з'явились численні водяні басейни і фонтани, серед них була окраса парків на схилах міста – фонтан «Слон», який розміщувався в тому місці, де стояла літня будівля Купецького клубу.

З хобота Слона бив шестиметровий струмінь води, доповнювали ефект зустрічні потоки вздовж бортика. Фонтан відразу полюбився і дітям, і батькам. Конструкція виявилася досить стійкою, фонтан один з небагатьох пережив військові бомбардування і після війни став символом міста, яке вистояло, символом відродження. Його любили зображувати на післявоєнних листівках, знімати у фільмах.

Після Другої світової війни компанію фонтану в парку складали стереокінотеатр «Дніпро» (зараз на цьому місці Київський Ляльковий театр) та популярне в ті часи літнє кафе «Слоник» (біля оглядового майданчика, звідки відкривався вид на Поділ). Взимку публіка танцювала в критому опалюваному приміщенні «Червона троянда». Фонтан «Слон» простояв у парку до 1970-х років.

Цю скульптуру присвятили київському відродженню.

Яка легенда у скульптурки?

Потри мене та життя буде вирувати.

Де знайти?

Близько Арки дружби народів.

Нагадаємо, які бажання виконують київські міні-скульптури?

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.