Віталій Кличко: Київ – перспективний і відкритий ринок для бізнесу та інвестицій

Віталій Кличко: Київ – перспективний і відкритий ринок для бізнесу та інвестицій

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час виступу на Дні німецької економіки, який цього року відбувається в місті Аахені.

Головна тема форуму – «Світова торгівля в умовах глобальних змін». У ньому беруть участь близько 1000 учасників, серед яких представники понад 50 промислово-торговельних палат Німеччини, провідних німецьких компаній, що здійснюють зовнішньо-торговельну діяльність, експерти.

-Сьогодні Київ, як ніколи, підготовлений і відкритий до співпраці. Перспективний для інвестування, – сказав Віталій Кличко. 

Він зауважив, що 60% всіх іноземних інвестицій в українську економіку «приходять» саме до столиці, адже в місті запроваджено прозорі механізми управління, а «гарантом» для інвесторів мер виступає особисто.

Київський міський голова запевнив, що Київ є надійним партнером і перспективним ринком для бізнесу та інвестицій.

-Хочу запевнити, ми – надійні партнери. Київ – перспективний ринок для бізнесу та інвестицій. І його мер – захисник інвестицій і добре говорить німецькою. Ми приречені на ефективну співпрацю. І налаштовані на неї! – звернувся до представників німецького бізнесу Віталій Кличко.

Він наголосив, що для України одним із пріоритетних напрямків є розвиток відносин з Німеччиною, яка допомагає політично, підтримує європейські прагнення України і є одним з основних українських зовнішньо-економічних партнерів. 

Віталій Кличко підкреслив, що такі відомі німецькі компанії як «Дойтц-Фар», «Кнауф», «Хіпп», «Вальтер Бау», «Леоні», BMW, MAN, AUDI уже активно працюють на українському ринку. Німеччина також є одним з найбільших постачальників високотехнологічної продукції та обладнання і устаткування в Україну.

Разом з тим, міський голова наголосив на ефективності співпраці Києва з німецькими партнерами.

-Завдяки компанії SAP, наприклад, ми першими в Україні, запровадили в столиці відкритий бюджет (електоронний бюджет). Тим самим почавши впроваджувати технологію міського управління Smart City», – сказав він та додав, що Київ також співпрацює з німецькими фахівцями в галузі мостобудування, енергоефективності. А спеціалісти з муніципалітету підвищують кваліфікацію і переймають досвід управління в колег у різних містах Німеччини, - сказав Віталій Кличко.

Віталій Кличко зазначив, що в 2014 році, як мер столиці, взяв на себе відповідальність змінити місто і робить це.

-Можу впевнено сказати – нехай складно і з проблемами, але мені це вдається. Київ змінюється, розвивається, стає гарнішим і комфортнішим, – зазначив мер української столиці.

Він повідомив, що протягом останніх чотирьох років столична влада працює над оновленням інфраструктури, будівництвом нових шкіл та садочків, ремонтом лікарень, створенням зелених зон відпочинку європейського рівня.

-Сьогодні до Києва приїжджають мільйони туристів, ми проводимо великі заходи міжнародного рівня. Київ можна образно назвати «островом процвітання» в країні. Адже, у порівнянні з 2014 роком міський бюджет збільшився вдвічі. А зовнішній борг міста ми вдвічі скоротили. Багато українців сьогодні прагнуть жити саме в Києві. Оскільки у столиці найвищий рівень заробітної платні в країні, немає безробіття, найкраща соціальна підтримка незахищених верств населення, – сказав Віталій Кличко.

Він наголосив, що робить усе, щоб київські стандарти життя та ноу-хау розповсюджувалися і на інші українські міста.

-В мене ще багато амбітних планів та завдань, і я працюю, щоб Київ став процвітаючою європейською столицею. І основне наше завдання – продовжувати системні економічні реформи, викорінювати корупцію на всіх рівнях. Не побороли ми її ще, на жаль. Але ми це сьогодні робимо, – наголосив мер Києва.