Націоналісти знову провели масштабний мітинг

Націоналісти знову провели масштабний мітинг

Національний Корпус провів сьогодні масштабну акцію біля стін Верховної Ради України на підтримку ветеранів АТО-іноземних громадян, що воювали за Україну, але замість обіцяних президентом привілеїв стали нелегалами в Україні.

Національний Корпус вимагає від Верховної Ради прийняти законопроект №3433 за авторством Андрія Білецького, Олега Петренка та Ігоря Луценка. Документ передбачає спрощену процедуру отримання українського громадянства для воїнів АТО-іноземців, мораторій на видачу ветеранів Російсько-Української війни іноземним державам (зокрема, РФ) та міграційну амністію.

Активісти увімкнули запис обіцянки Президента Петра Порошенка надати громадянство тим, хто воює за незалежність України.

Зараз іноземним добровольцям складно отримати українське громадянство через вимогу довідки з місця реєстрації. Якщо громадянин Білорусі повернеться на батьківщину за такою довідкою, то там його просто ув’язнять.

Андрій Білецький, голова партії "Національний Корпус", зазначає:

- Кожен доброволець, який повернеться до Росії або Білорусії з точки зору їхнього законодавства є найманцем. Це тяжка стаття. Ми хочемо, щоб Президент виконав свою обіцянку, яку дав у жовтні 2014 року - надати громадянство всім добровольцям, які воювали пліч-о-пліч з українцями. Цього не трапилося. А це питання їхнього виживання. Ми пам’ятаємо, що тоді він роздавав, а потім забирав  громадянство наліво і направо.

А 25-річний Ян Мєльнік розповідає власну історію, як приїхав підтримати Майдан з Білорусії. Зараз він не може повернутися до рідних у Білорусь, адже там його арештують. А в Україні не може отримати громадянство. Також паспорт чоловіка прострочений, оскільки продовжити його він має у Білорусі. Виходить замкнуте коло.

Всього в Україні нараховується близько 450 іноземних добровольців, які воюють чи воювали у зоні АТО. Найбільше іноземців, які захищають нашу країну, – вихідці з Північного Кавказу, Грузії, Білорусі.

Це не єдиний мітинг, який сьогодні пройшов під Верховною Радою України. На площі Конституції вже місяць живуть онкохворі, які потребують лікування за кордоном. Вони намагаються привернути увагу Міністерства охорони здоров'я України, а також народних депутатів до свого горя. Оксана Гергало, мама 6-річного Іллі та 5-річної Варі має лише одну мрію - жити!