Чи можна вивозити хворого ногами вперед: поради від Супрун

Чи можна вивозити хворого ногами вперед: поради від Супрун

Киянам розповіли про «погані прикмети», яких не потрібно дотримуватись. Про це повідомила відома руйнівниця міфів, в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

- Інколи віра в забобони перемагає здоровий ґлузд. Особливо дивує, коли спостерігаю віру в такі речі, як «погані прикмети» серед медиків – людей, які у прийнятті рішень мають керуватися фактами, доказовою медициною та бути експертами з логічного мислення. Нещодавно до мене звернувся лікар з проханням вплинути на розвінчання забобону, що начебто не можна в жодному разі при госпіталізації пацієнта перевозити його на каталці або ношах ногами вперед. Бо так «виносять небіжчика» і це погана прикмета, - каже Супрун.

За її словами, часто це відбувається за запитом самих пацієнтів чи їхніх родичів, а часто і за ініціативи медпрацівників. Вони можуть навіть робити непотрібні чи складні додаткові рухи, щоб розвернути пацієнта в іншому напрямку, але це жодним чином не йде на користь.

У всіх міжнародних протоколах, де йдеться про госпіталізацію пацієнта на каталці чи ношах, є лише одна рекомендація — транспортувати людину вперед ногами. І на це є важливі причини:

  • Це знижує ризик травмування людини, адже медики часто рухають каталку дуже швидко та можуть зачіпати нею стіни, меблі чи інші предмети.
  • Така позиція допомагає самому пацієнту бачити напрямок, куди його везуть.
  • У всьому світі перевозити пацієнтів ногами вперед — усталена практика.

Нагадаємо, 5 ранкових звичок для ідеального дня.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.