У "хрущівках" першої хвилі жити небезпечно - Ольга Балицька

У "хрущівках" першої хвилі жити небезпечно - Ольга Балицька

Так звані "хрущівки" не лише псують естетику міста, у деяких жити вже небезпечно через закінчення терміну експлуатації ще кілька років тому. Про це заявила депутат Київради Ольга Балицька.

Посадовець наголосила, що має діяти місто і держава, поки не стало запізно.

Хтось воліє цю проблему не помічати, сподіваючись на чергове «авось, минеться», хтось (переважно із специфічних чиновників чи аналогічних осіб) кричить про зраду/зубожіння/тощо і просять «не чіпати народне добро» (звичайно, кошти можна на «інше» використати), але від того проблема не зникає...

Я чомусь дуже не впевнена, що всі новостворені ОСББ власними силами зможуть здійснити ремонти чи реновації (дай Боже, щоб деякі знайшлись). 

Пані Балицька додає, що схему фінансування масштабного проекту ще треба виробити. І це вкрай важливо зробити із залученням фахівців, які вже мають досвід реновації закордоном. 

Відремонтувати або знести старе та непридатне для життя житло можливо лише за підтримки держави, яка гарантуватиме справедливе вирішення як для мешканців такого житла, так і для інвесторів.

Влада Києва ініціювала розмову про те, що ж робити з аварійними "хрущівками" ще в 2007 році. Однак практичного вирішення ця глобальна проблема на сьогодні ще не отримала.

На початку серпня Мінрегіон поновив роботу над законопроектом, який вирішить долю зношених так званих сталінок та "хрущівок".

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.