Три мільйони киян відпочили на столичних пляжах

Три мільйони киян відпочили на столичних пляжах

Про настання осені у Києві можна судити по кількості відпочивальників на столичних пляжах. Офіційно пляжний сезон триває до середини вересни, хоча остаточні терміни визначає погода. Після цього працівники комунального підприємства «Плесо», на балансі якого перебувають водні об’єкти, приступають до консервування пляжної інфраструктури. 

Цього року, стверджують у комунальному підприємстві «Плесо», на київських пляжах, за приблизними підрахунками, побували майже три мільйони жителів мегаполіса та гостей міста. Причому, кількість відпочивальників у літній сезон розподілялася нерівномірно. У липні, коли рідко який день обходився без зливи, на столичних пляжах було не надто людно. Зате в серпні погода стояла спекотна, і на пляжах в окремі дні просто яблуку ніде було впасти. 

- Дуже сильно на кількість людей на київських пляжах вплинули події 2014 року, - каже відповідальний працівник КП «Плесо» Євген Кобан. - Коли в Києві з’явилося багато переселенців, відповідно, й навантаження на міську інфраструктуру і, зокрема на пляжі, збільшилось. Ще один фактор, що пояснює збільшення кількості людей, - загострення економічних катаклізмів. Міський пляж став привабливою альтернативою відпочинку на турецькому березі, який цього року відчутно додав у ціні, або на вітчизняному півдні, де ціни європейські, а сервіс залишився радянським… 

Цього року міська влада подбала про сезонний комфорт киян - капітально відремонтувала два пляжі – «Молодіжний» і «Венецію» в улюбленій зоні відпочинку Гідропарку. У підсумку основне навантаження випало саме на них. Якщо, наприклад, раніше на пляжі «Венеція» в найбільш насичений день кількість відпочивальників не дотягувала і до 15 тисяч, то цьогоріч – перевищила 18 тисяч. 

Загалом, цього року у столиці працювали 13 пляжів і 17 зон відпочинку біля води. Працівники КП «Плесо» зробили все, щоб одразу сім столичних пляжів – «Венеція», «Золотий», «Веселка», «Галера», «Молодіжний», «Дитячий» і «Пуща-Водиця» - отримали престижне міжнародне визнання - нагороду «Блакитний прапор». 

- Для Києва – це досить почесно, - коментує отримання нагороди Євген Кобан. - Це на Середземномор’ї, в курортних містечках, через кожні 300 метрів – зона відпочинку з Блакитним прапором. А Київ – місто з річковими пляжами і озерами, дуже важко отримати подібне визнання. У нас пляжі на порядок кращі ніж у європейських містах, і якість води значно краща. 

Головне - вхід до всіх офіційних муніципальних пляжів Києва абсолютно вільний. Тож будь-які «приватні платні VIP-пляжі» з обмеженим і платним входом є протизаконним явищем, що потребує втручання правоохоронних органів. Якщо на певній локації обмежують вхід на пляж та вимагають плату, потрібно одразу ж викликати поліцію. 

Додатковий сервіс (наприклад, оренда тапчанів, сезонна торгівля продуктами харчування) за гроші надаються винятково тими приватними підприємцями, які уклали договір з муніципалітетом. Водночас будь-яке нав’язування таких товарів та послуг неприпустиме. 

Незважаючи на велику кількість трагічних випадків на воді по всій країні, на офіційних пляжах Києва, в зоні відповідальності пляжного патруля, їх, на щастя, не було. Хоча, багато хто з відпочивальників нехтував застереженнями, залишав територію пляжу або запливав на значну відстань від берега. 

На жаль, на пляжах цього року не обійшлося без вживання алкогольних напоїв, хоча кількість таких випадків значно зменшилась. Допомагають охоронцям виявляти порушників і самі небайдужі відпочивальники. 

- Підходять і кажуть: он там спиртне розвивають, чи не могли ви втрутитися? - розповідає Євген Кобан. - Якщо раніше люди байдуже ставилися до цього, то сьогодні не хочуть миритися з такими явищами. Бувають і такі, я назвав би їх курйозними, звернення до КП «Плесо»: «Я багато працюю, і ось нарешті вирішив вибратися на пляж, випити, розслабитися. А ваші рятувальники мені не дали. Виник конфлікт. Мене вигнали з пляжу. З цим треба щось робити. Будь-ласка, вживіть заходів». Я вважаю це хорошим показником нашої роботи… 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.