Київ готується до зими з випередженням графіку – Дмитро Науменко

Київ готується до зими з випередженням графіку – Дмитро Науменко

«Усе, що можна було зробити без газу, зроблено», - підбив риску під звітом про стан підготовки Києва до опалювального сезону перед членами профільної комісії Київради директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко. Що ж зроблено? Чи можуть кияни без тривоги про зиму насолоджуватися останніми теплими днями? 

У таких екстремальних умовах, як цього літа, столиця ще не готувалася до зими. Увесь теплоенергетичний комплекс – більше тисячі об’єктів, від яких залежатиме температура батарей у наших квартирах, з травня по серпень переходив з рук приватного «Київенерго» під контроль міської влади та новоствореного комунального «Київтеплоенерго». На цьому досі безпрецедентному для українських міст шляху дехто вставляв в колеса палицю за палицею. 

За словами Дмитра Науменка, Київ готується до зими з випередженням графіку. І станом ще на 10 вересня ця готовність становила понад 80%. 

Знову пасуть задніх ОСББ і ЖБК 

За інформацією заступника директора Департаменту ЖКІ Олександра Малихіна, 76% будинків, що їх обслуговують комунальні керуючі компанії, отримали паспорти готовності до зими. Пасуть задніх, як і у минулі роки ЖБК (6,6% готовності), ОСББ (7,8%) і відомчий житлофонд (12%). У багатьох з них не тільки затримка з оформленням паспортів готовності, а й досі не підписано договорів з новим «Київтеплоенерго» на постачання тепла і гарячої води. 

Торік-позаторік ОСББ і ЖБК звинувачували в цьому бюрократію «Київенерго». У чому річ нині? Аналізуючи ситуацію, заступник голови КМДА Петро Пантелеєв та депутати Київради вважають, що причина в пасивності та некомпетентності багатьох очільників цих організацій: серед голів правлінь ЖБК багато людей похилого віку, а серед голів ОСББ, навпаки, здебільшого молоді активісти. Тож у мерії беруться їм допомогти, доручивши райадміністраціям провести зібрання-консультації для лідерів будинкових громад. 

…А також приватні котельні

Усі 181 котельня, що на балансі «Київтеплоенерго», справні й чекають одного – газу, повідомив в.о. директора підприємства В’ячеслав Бінд

– Єдина проблема – необхідний газ саме від «Нафтогазу». Бо якщо його закуповувати за комерційною ціною, то необхідно тариф на тепло для населення підняти майже удвічі. Тому намагаємося вийти на компроміс і укласти договір з НАК. 

З комунальних джерел тепла затримка лише за одним з котлів заводу «Енергія» та одним з блоків ТЕЦ-5, які на капремонті. Робота затягнулася через тендерні процедури на закупку обладнання. 

А ось у ТОВ «Євро-Реконструкція», що експлуатує Дарницьку ТЕЦ, - жодних проблем і боргів. Тут топлять вугіллям. На цю зиму ним вже запаслися вдвічі більше від потреби – завезли 97 тисяч тонн замість 50 тис. необхідних, похвалився гендиректор підприємства В’ячеслав Селіванов. 

Цьогоріч, як уже десять років поспіль, знову головну біль керівництва міста викликає стан низки котелень, які не підпорядковані КМДА. Торік «Вечірка» докладно розповідала про «заручників відомчих і приватних котелень». Нині у переліку неготових до зими ті ж підприємства – ПП «Бонвояж» на Татарці, котельня МВС на Лук’янівці, приватна котельня на вул. Бударіна… 

Де тонко – там рветься 

Гідравлічні випробування тепломереж завершено на 98% - навіть раніше, ніж це робило у минулі роки «Київенерго». Залишилося полагодити тепломагістраль від ТЕЦ-5 на лівий берег. Торік лівобережну її частину вздовж вул. Соборності було замінено на новий сучасний трубопровід. А на старій ділянці, що пролягає по мосту Патона, цього року під час випробовувань сталося вже 19 пошкоджень. Роботи тут проводять зварювальники-альпіністи. 

Загалом цього літа виявлено 5300 пошкоджень на теплотрасах, бригади «Київтеплоенерго» ліквідовували по 40-50 аварій на добу. 

На старті опалювального сезону, при запуску котелень і теплоносія у тепломережі, в «Київтеплоенерго» знову прогнозують підвищений рівень аварійності. Це спостерігається щороку через посилення тиску, а цьогоріч додасться ще один негативний чинник – різка зміна температури носія, адже цього літа труби перебували без гарячої води. Це додало не лише корозії, а спричинило таке фізичне явище як лінійне подовження мереж. 

Департамент ЖКІ, за словами Дмитра Науменка, планує наступного року «велику увагу приділити мережам» і готує відповідний кошторис до міського бюджету-2019. 

ДОВІДКА

За державними нормами, ЖКГ і ПЕК міста мають бути готовими до опалювального сезону 25 вересня. Він починається, коли середньодобова температура повітря опускається нижче +8°С протягом трьох діб. Однак заклади соціальної сфери – школи, дитсадки, лікарні – можуть підключитися до тепла раніше, за індивідуальними заявками. 

Нагадаємо, минулого року за результатами спостережень за середньою температурою повітря в Києві увімкнули опалення на початку жовтня у дитячих садочках та школах, а невдовзі й загалом по місту.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.