У Києві заявили про загрозу для міста через блокування сміттєвого полігону

У Києві заявили про загрозу для міста через блокування сміттєвого полігону

Починаючи з 14 вересня полігон твердих побутових відходів № 5 у селі Підгірці заблоковано невідомими особами. Що мають на меті ті, хто це робить, та які вимоги висувають, наразі невідомо, адже акцію не підтримує жодна місцева громада, офіційно чи через ЗМІ про неї теж не заявлено. Про це повідомив голова правління ПрАТ «Київспецтранс» Андрій Грущинський.

-Блокування полігону триває, ситуація досягає критичного рівня, оскільки втручання в роботу стратегічного об’єкту, який приймає до 40% київського сміття, може призвести до серйозних екологічних наслідків для міста та навколишніх населених пунктів. Наразі вимушено зупинені всі дії з накриття першої карти полігону ґрунтом, що ніяк не сприяє покращенню екологічної обстановки навколо. Під загрозою також опинилася підготовка полігону до закриття, а саме: роботи з укріплення захисних дамб, з переробки фільтрату та інші, – говорить Андрій Грущинський.

За його словами, ПрАТ «Київспецтранс» разом із КМДА та громадами навколишніх сіл докладає всіх зусиль для закриття полігону № 5.

-Ми наголошуємо, що закриття полігону в існуючому вигляді небезпечне, а вирішення організаторами цієї акції власних корисних інтересів за рахунок безпеки людей є неприйнятним! Немає альтернативи тому, що Київ має припинити захоронення сміття та отримати сучасний завод з його переробки – саме такий завод ми побудуємо за два роки. Але проблему треба вирішувати всебічно і цивілізовано. Без попередніх робіт з укріплення полігону та подальшої його рекультивації це місце стане екологічною бомбою уповільненої дії, – пояснює керівник «Київспецтрансу».

Як повідомив "Укрінформу" прес-секретар Головного управління Нацполіціі в Київській області Микола Жукович, за фактом блокування вже відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 206 Кримінального кодексу України - протидія законній господарській діяльності, вчинена організованою групою або посадовою особою".

Санкція статті передбачає штраф або позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Жукович наголосив, що провадження відкрито за повідомленням працівників полігону і організації, яка займається полігоном. Осіб, що блокують полігон не затримували, їхні особи встановлюються. За словами Миколи Жуковича, зараз не повністю блокують сміттєзвалище, частково машини пропускають.

Фото: tsn