Супрун розкрила секрет лікарського почерку

Супрун розкрила секрет лікарського почерку

Лікарські рецепти написані від руки можуть стати небезпечними через помилку в назві чи дозуванні. Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що основною причиною не найбільш каліграфічного почерку – кількість писанини та темпи, в якому лікарі зазвичай працюють.

- Зокрема, вони змушені писати дуже швидко в пікові години навантаження або ж почерк може ставати все більш нерозбірливим через втому, - додає вона.

Медики пишуть так ненавмисне. Однак, окрім втрат для здоров’я, це також і великі гроші для самої системи. 

МОЗ вважає письмову документацію лікаря застарілою формою та пропонує перейти на електронні записи в системі охорони здоров’я. Фактично вже існують пілотні проекти в окремих поліклініках системи e-health.

І одразу ж коментар до цього допису звучить як: "Слава тобі господи, дойшло нарешті!!!! Шикарна, логічна, розумна, потрібна та адекватна ініціатива".

Україна теж відходить від перенавантаження медицини папером та невиправданими записами й переходом до електронного формату ведення документації.

Зокрема ще в березні набрав чинності наказ МОЗ № 157, який скасовує необхідність заповнення від руки цілої низки морально застарілих форм – різних талонів та журналів з медичними записами, які не мали жодної практичної необхідності.

Тут перелік цих морально застарілих нормативних документів. 

У майбутньому електронна система дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – більш цілісно бачити картину здоров’я пацієнта. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти та робитимуть інші медичні записи, які не можна буде ні загубити, ні підробити або ж невірно прочитати.

Вже зараз до електронної системи охорони здоров'я вже підключилися 24 064 лікарів.

Раніше Супрун розповіла, як допомогти дитині стати самостійною.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.