В столиці завершується встновлення нового ліфтового обладнання

В столиці завершується встновлення нового ліфтового обладнання

У Києві на більш ніж 50 об’єктах завершуються роботи зі встановлення нового ліфтового обладнання. Про це під час інспекції одного з житлових будинків на Харківському шосе, 67-А, де виконано заміну двох ліфтів, повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

- Цього року у Києві заплановано провести ремонт або заміну близько 120 ліфтів. Міська влада виділила на це близько 66 мільйонів гривень. Це у десятки разів більше, ніж виділялося з бюджету у попередні роки. Звісно, це не задовольняє всієї потреби щодо ремонту обладнання в місті, але вперше за багато років ми розпочали заміну тих ліфтів, які, за експертними висновками, не відповідали нормам безпеки, – запевнив заступник голови КМДА.

Усі ліфти, експлуатаційний термін яких вийшов (25 років), регулярно перевіряються на відповідність нормам безпеки для визначення дефектів та здійснення їх подальшого ремонту.

- Ремонт, або повна заміна ліфтового обладнання може коштувати від 500 тисяч до мільйона гривень. Це одна з найбільших статей витрат у питанні ремонту житлового фонду. Ані міський бюджет, ані співвласники будинків, тобто самі кияни, не зможуть впоратися з цим. Адже за експертними даними майже 10 тисяч ліфтів у всій столиці вичерпали свій термін придатності. Тому ми розробили поетапну програму заміни ліфтового обладнання із залученням інвестиційних коштів та розраховуємо на сприяння держави у вирішенні цього питання, – наголосив Петро Пантелеєв.

Як повідомив заступник голови КМДА, практично всі деталі, все ліфтове обладнання та кабіна ліфта вироблені в Україні. Імпортні деталі використовуються тільки у тих випадках, якщо в Україні такого обладнання не виробляють.