Скільки заробляє та витрачає країна: Мінфін представив новий сервіс

Скільки заробляє та витрачає країна: Мінфін представив новий сервіс

Напередодні в. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова презентувала новий проект - відкритий онлайн-сервіс «Бюджет для громадян».

Це продовження проекту Є-Data.

Онлайн-бюджет має на меті показати всі стадії бюджетного процесу від початку до кінця – планування, виконання та аналіз.

- Сьогодні модуль дозволяє побачити основні показники виконання бюджету за 2018 рік: структуру доходів і видатків, а також рівень виконання бюджету. Уся інформація подана у форматі open data та оновлюються щомісячно,цитує міністра прес-служба відомства.

Кожен зможе відстежити, скільки коштів пішло на освіту, оборону, медицину, загальнодержавні функції за сім місяців 2018 року, інформація за серпень з’явиться 25 вересня. 

Розробники зазначають, що це лише початок втілення великих планів. Реалізація всіх функцій сайту має завершитися за два роки.

- Наша мета – відкрити якомога більше даних у зрозумілій формі, адже йдеться не про абстрактні бюджети, а про те, хто і на що витрачає кошти громадян України, – пояснив керівник ДУ «Відкриті публічні фінанси» Олександр Комареус.

На титульному фото: в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова з віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом / Мінфін