Киянам показали «мовчазні книжки»

Киянам показали «мовчазні книжки»

У арт-просторі Центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка для дітей відкрили унікальну виставку Silent Books  «Мовчазні книжки» 2015 року. Раніше її представили на Книжковому Арсеналі.

Більше 110 книжок з понад 20 країн світу розповідають про історію, культуру різних народів без слів лише через ілюстрацію. Проект стартував у 2012 році в Італії та був присвячений біженцям.

Керівник культурних проектів Посольства Швейцарії в Україні Оксана Корніцька звертає увагу на те, як «читати» книжки у яких немає тексту.

- Запитайте дітей, що вони бачать, які емоції у них викликають ті чи інші зображення. Таким чином ілюстрації можуть спонукати малюків до мовлення, до мислення, - розповіла Оксана Корніцька.

Також, підтримала цей проект і директорка Департаменту культури КМДА.

- Я усіх вітаю з такими незвичними проектами і сподіваюся, що до нього долучаться не лише іноземні, а й наші вітчизняні видавництва. Для мене ці книжки особливі тим, що вони дають змогу дитині відчувати серцем, - пояснила директор Департаменту Діана Попова.

Дуже цікаві такі проекти для художників-ілюстраторів. Для багатьох така робота справжня мрія -  вигадати історію і розповідати її малюнками.

-Текст у тій чи іншій мірі обмежує художника. Коли у книзі немає тексту, то  єдине обмеження - це формат книги, - розповів ілюстратор і автор книжок-картинок Віталій Бугара.

Вдалі і талановиті зображення виконують чудову комунікативну роль у суспільстві.

Фахівці стверджують, що отакі «Мовчазні книжки» відкривають швидкий шлях до нової мови і викликають бажання читати. Підтверджують це і батьки, які купують дітям отаку «розвиваючу літературу».

-Як мати двох дітей, я розумію наскільки важливо привчити їх до книг. Мої діти ще зовсім малі - дочці 2 роки, а синочку 4. Якось помітила, як малий гортає книжку з малюнками і розповідає свою історію. Зазвичай син не багатослівний і мене це бентежило… Тож придбала кілька яскравих книг без тексту,  і зауважила, що діти можуть тривалий час роздивляються їх, інколи навіть про мультики забувають, - поділилася своєю історію киянка Марина Корсун, що прийшла на виставку із сином.

Виставка триватиме у бібліотеці  до 20 жовтня 2018 року, відповідно  до графіку роботи бібліотеки.


Вхід вільний.