В Україні створили штучне сало, на черзі й батончики з коників

В Україні створили штучне сало, на черзі й батончики з коників

Штучне сало, а також їстівні кульки і посуд розроблені науково-дослідницькими групами, які очолює доцент факультету харчових технологій Сумського Національного аграрного університету Дмитро Бідюк. Вчені також планують зробити енергетичні батончики на основі висушених і перетертих в борошно коників. Про це повідомляють "Факты".

Днями у шведському місті Мальме на міжнародному конкурсі розробників новаторської упаковки Packbrigle, Дмитро Бідюк  представить кілька продуктів: екологічно безпечні пакети і посуд (вони швидко розкладаються в навколишньому середовищі), які при бажанні можна просто з'їсти, не заподіявши собі ні найменшої шкоди.

Як розповів науковець, український одноразовий посуд зроблено з білка. Якщо з'їсти такий стаканчик або тарілку, білок, з якого вони складаються, повністю засвоїться в шлунку. Їстівні пакети виготовлені з іншого речовини - клітковини, яка міститься в овочах, фруктах. Вона організмом майже не засвоюється, але дуже важлива для роботи травної системи, до того ж сприяє виведенню з неї токсичних речовин.

За твердженням Дмитра Бідюка, з білка можна робити не тільки стаканчики, а й інший одноразовий посуд. До того ж з нього можна виготовляти екологічно чисту тверду упаковку - різні контейнери, ємності. У посуді з білка можна розігрівати їжу. Вона витримує температуру кипіння води - 100 градусів Цельсія. Після використання за основним призначенням ці кульки й посуд можна пускати на добрива, тим самим заробляти на них. Втім, основна перевага – така тара не засмічує навколишнє середовище.

На рахунку дослідницьких груп Дмитра Бідюка ще кілька новаторських розробок, серед яких штучне сало. Складається воно виключно з натуральних інгредієнтів. Від справжнього свинячого шпику відрізняється меншою калорійністю і, що найважливіше, не містить холестерину, який присутній в жирах тваринного походження. Продукт виготовляється з рафінованої олії за спеціальною технологією, тому в ньому відсутні холестерин й трансжири.

Натуральне сало має жирність близько 90 відсотків, а експериментальне - від 30 до 80 відсотків. Його можна начиняти сіллю, спеціями, овочами, тим самим створити створювати різні смаки. Таке сало можуть використовувати м'ясокомбінати, як інгредієнт при виробництві ковбас - як альтернативу свинячому шпику.

Як повідомив Дмитро Бідюк, за смаком штучне сало не схоже на натуральне. Адже смак шпику надає тваринний жир. Головне достоїнство експериментального сала в тому, що воно дієтичне. Воно подібно натуральному тільки за зовнішнім виглядом.

Стосовно планів на майбутнє, вчений планує зробити енергетичні батончики на основі висушених і перетертих в борошно коників. Цю муку зараз широко використовують в Америці і країнах Азії для виробництва продуктів з високим вмістом білка.

На фото: штучне сало й їстівна тара

Фото СпецКор