Як у Києві відправили на пенсію рятувальних собак

Як у Києві відправили на пенсію рятувальних собак

Вчора, 15 вересня, у центрі Києва вшанували тих, хто пліч-о-пліч щодня виконує завдання з порятунку людей — службових рятувальних собак. У церемонії взяли участь дев'ять чотирилапих. У кожного з них за спиною багаторічна віддана праця та сотні врятованих життів.

На знак вдячності та поваги, собаки отримали подарунки та улюблені ласощі, а також по-життєве забезпечення усім необхідним харчуванням і доглядом.

Серед тих, хто завершив службу у лавах ДСНС:

  • Перша пошуково-рятувальна собака, якій цьогоріч виповнилося 13 років — Марджи. Завдяки їй рятувальникам Сумщини вдалося двічі відшукати та повернути додому двох літніх людей, які страждали на хворобу Альцгеймера.
  • Її колеги Бастер, Річард та Курт, з Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України, у своєму активі також мають сотні врятованих життів.
  • Дев'ятирічна німецька вівчарка Алабама — єдина рятувальна собака, що працює у трьох районах Одеської області, і лише кілька місяців тому їй вдалося відшукати маленького хлопчика, що загубився у лісі.
  • Чемпіон Чегеваро, завдяки якому у 2012 році вдалося знайти жінку, що була заблокована під завалами зруйнованого будинку у Миколаєві. Цей подвиг він повторив у 2016 році вже у Києві, під час обвалу будинку на вулиці Богдана Хмельницького.
  • Лабрадори Берімор та Норбі цього дня також отримали свої нагороди та заслужені оплески.
  • І, звичайно ж, малюк Кріс — єдиний у Європі рятувальний собака породи такса — унікальний та універсальний чотирилапий рятувальник.

Зі сльозами на очах присутні провели їх усіх на заслужений відпочинок та подякували за багаторічну віддану працю.

До того ж, у прес-службі ДСНС відповіли на питання, що цікавить багатьох киян. Якою ж буде подальша доля рятувальних собак?

  • Штатні службові собаки залишаються на довічному утриманні в підрозділі, або можуть бути безкоштовно переданні іншим особам на утримання за їх заявою. В першу чергу розглядаються заяви працівників аварійно-рятувального підрозділу. Договірні або особисті собаки кінологів у подальшому залишаються у господарів. В жодному разі їх не буде передано у притулок.

Нагадаємо, як змінити Київ: на Хрещатику пройшов останній ГБ-фест.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook