Найкращих представників котячих зібрали на Лівому березі

Найкращих представників котячих зібрали на Лівому березі

Виставка котів RUI Cat Show проходить цими вихідними на Лівобережній.

- Сьогодні бере участь у виставці близько 400 представників кошачих 25 порід. Найрідкісніша порода, яку у нас сьогодні представлено, – український левкой, - розповідає віце-президент Міжнародної Асоціації Любителів Кішок Ольга Владленівна Ракітних.

Аджиліті – новий вид спорту, коли власник або хендлер спрямовує тварину через смугу перешкод. Я неодноразово була на собачому аджиліті, чула про аджиліті для коней. Але сьогодні я побачила кошаче аджиліті. Смуга перешкод складалася з 9 предметів, серед яких були обруч, в який тварина мала стрибнути, та лаз, через який – проповзти, а також трамплін. Пройти смугу перешкод учасники мали за 3 хвилини максимум. Але були й рекордсмени, які виконали завдання за 8 секунд. Рекордсменом став канадський сфінкс.

Найскладніше в кошачому аджіліті, - що цих тварин неможливо на відміну від собак видресирувати.

- Аджиліті кішок – молодий вид спорту. Вперше його провели у США у  2004 році. В Україні аджіліті котів проводимо вже в сьомий раз. Завдяки цьому виду спорту повернулася цікавість до виставок котів. Адже на виставці тварини перебувають у клітках. А на аджіліті можна подивитися на котів у всій красі, на їхні рухи та взаєморозуміння з господарем. Аджиліті серед котів – це експромт, адже тварина вперше з’являється на майданчику, вона повинна зорієнтуватися, - розповідає Світлана Ботнікова, ведуча шоу аджіліті .

В аджіліті, як і в інших видах спорту, існують свої правила:

- на тварину не можна кричати;

- тварину не можна «заманювати» смачненьким.

Також я на власні очі побачила представників українського левкоя - породу котів, яку не так давно, у 2004 році, вивели в Україні.

Брідер Ірина Богаліка розповідає про своїх улюбленців:

- Порода виникла від донського сфінкса та скотіш фолда. Українські левкої  - врівноважені коти, які можуть бути абсолютно різного кольору. В Україні це дуже рідкісна порода.

Де: МВЦ на Броварському проспекті.

Скільки: квиток для дорослого – 100 грн, для дітей та пенсіонерів – 50 грн.