Київським «металістам» оголосили війну

Київським «металістам» оголосили війну

Хронічною проблемою для столичного комунального господарства залишаються крадіжки металевих виробів – обладнання для ліфтів, водо-каналізаційних мереж, дитячих майданчиків. Депутат Київради Людмила Костенко пропонує дієвий спосіб боротьби з «металістами».

Нещодавно жителі багатоповерхівок Дарницького району стали все частіше звертатися до поліції зі скаргами на те, що якісь злодії ламають ліфти. Правоохоронці оцінили ситуацію і зробили висновок, що тут діє група любителів легкої наживи. Вони демонтують із підйомників деталі, що містять кольорові метали, і здають їх до пунктів прийому металолому. Незабаром вдалося затримати трьох «металістів», старший із яких мав 37 років, середній – 26, а наймолодший був 20-літнім. До того ж, один із них уже відбув термін за крадіжку, повідомили в главку столичної поліції. Взяли їх, як кажуть, гарячим слідом, вилучивши інструменти для злому замків, декілька котушок із мідним дротом, демонтованих із підйомників. На злодіїв чекає справедливе покарання.

Це – лише поодинокий приклад успішної боротьби з ласими до металу крадіями. Відверто кажучи, їх затримання трапляються дуже рідко. Здебільшого ж злодюгам вдається безкарно розкурочити ліфт, випотрошивши все, що має цінність, і благополучно здати до пункту прийому металолому, яких у столиці розвелося чимало. Деякі знайшли притулок навіть у гаражах.

Як розповіли «Вечірці» в фірмі «Отіс», що обслуговує значну частину підйомників столиці, найчастіше крадуть тормозні котушки, на яких намотано 5,5 кг мідного дроту, підвісні кабелі (також із міддю) та важкі буферні пружини і пружини противаги, які досить компактні. От і нещодавно на Оболоні злочинці зняли одноразово 18 таких пружин, кожна з яких коштує понад 2 тисячі гривень, а скільки вторгували за них - невідомо, затримати крадіїв не вдалося. Дрібніші злочини «металісти» практикують досить часто, завдаючи підприємству чималих збитків та спричиняючи значні неприємності мешканцям верхніх поверхів – особливо літнім людям і батькам із малими дітьми.

Чимало є в столиці і мисливців на металеві люки, якими закривають колодязі працівники «Київводоканалу», а також решітки водостоків. Так, у вересні минулого року завдяки пильності небайдужих місцевих мешканців поліцейським вдалося затримати групу з трьох осіб, які в провулку Олександра Бестужева вкрали 14 кришок для каналізаційних колодязів і намагалися вивезти їх на автомобілі. Хоча, звісно ж, більша частина злочинців залишається на своболі, а кількість украдених люків та решіток щороку становить декілька сотень.

Для боротьби зі злодіями «Київводоканал» останнім часом встановлює чавунні кришки з запірними механізмами, які практично не можна вкрасти, а також виготовлені не з металу. А художниця Антоніна Нікішин навіть розмалювала декілька кришок красивим орнаментом в надії, на те, що у злочинців не підніметься рука на мистецтво. Не гребують любителі легких грошей навіть металевими конструкціями для дитячих майданчиків, які також здають до пунктів прийому. Таке трапилося нещодавно на Борщагіввці, де атракціони навіть не встигли змонтувати. А на Виноградарі їх зрізали «болгаркою».

Подібні приклади можна наводити і далі. Як же ефективно боротися з такими злодіями? Свою відповідь на це запитання пропонує депутат Київради, заступник голови постійної комісії із соціально-економічного розвитку та бюджету Людмила Костенко. Наразі вона напрацьовує проект рішення, що має допомогти вирішити нагальну проблему.

– Треба розробити такий механізм, який би унеможливив прийом пунктами збору металобрухту запчастин ліфтів, каналізаційних люків, металоконструкцій дитячих атракціонів, ніжок для паркових лавочок тощо, - розповіла депутат. – Оскільки це вже стало загальноміською проблемою, то й вирішувати її слід на рівні Київради. Плануємо провести  «круглий стіл» за участі представників ЖКГ, експертів, депутатів та інших зацікавлених осіб, на якому ґрунтовно обговорити цю проблему та виробити рекомендації. Сподіваюсь, що такий проект успішно пройде профільні комісії, а також сесію Київради. А для його втілення потрібно буде провести інвентаризацію та перевірку всіх пунктів прийому металолому та в разі зловживань не продовжувати їм договори оренди чи позбавляти ліцензії.

За словами Людмили Костенко, надалі слід регулярно проводити подібні перевірки із залученням представників «Київблагоустрою» та поліції. Також варто вести роз’яснювальну роботу серед населення та залучати його до виявлення таких порушень.

Лише спільними злагодженими діями ми зможемо ефективно боротися з кримінальними «металістами».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.