Дарницька ТЕЦ і сміттєспалювальний завод стали безпечнішими для людей

Дарницька ТЕЦ і сміттєспалювальний завод стали безпечнішими для людей

На Дарницькій ТЕЦ впроваджується план з поступової комплексної реконструкції існуючого газоочисного обладнання пиловугільних котлів. Наразі завершується встановлення першого із чотирьох електрофільтрів.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, це дозволить зменшити викиди забруднюючих речовин у повітря, знизити забір води з  Дніпра та витрати електроенергії.

За чотири роки виконані й значні роботи на сміттєспалювальному заводі «Енергія».

-Збудована перетинка між СТ «Позняки» і заводом «Енергія». Теплова енергія, що утворюється в результаті спалювання відходів дає тепло і гарячу воду житловим масивам «Позняки» та «Осокорки». Виконаний капремонт котлів та замінено електрофільтри, що очищують димові гази від пилу. Реконструкція дозволила знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу більше, ніж удвічі (порівняно з дозволеними нормами на викиди забруднюючих речовин (менше 50 мг/метр куб.). Планується встановлення системи хімічної очистки димових газів, – зазначив Петро Пантелеєв.

Петро Пантелєєв також пояснив, що Київ системно впроваджує «План дій сталого енергетичного розвитку міста на 2018–2020 роки» (Sustainable Energy Action Plan), що передбачає модернізацію житлових будівель, системи тепло- і водопостачання і водовідведення міста, а також скорочення викидів вуглекислого газу. Пріоритетними напрямами розвитку столичного житлово-комунального господарства є енергоефективність та екологічна безпека. Про це сьогодні під час Міжнародного екологічного форуму із теми: «Екологія. Виклики. Інноваційні рішення» повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

-За три роки проведена термомодернізація (комплекс заходів, що значно скорочують енергоспоживання: проведення енергоаудиту, від встановлення енергоефективного та регулюючого обладнання до утеплення зовнішніх стін) 10 шкіл та 21 дитсадка, що дало змогу цим закладам економити близько половини енергоносіїв. Понад 200 житлових будинків стали учасниками програми термомодернізації «70/30%», що дозволило мешканцям знизити платежі за комунальні послуги, – поінформував Петро Пантелеєв.