Архітектори та художники «реанімують» старовинну вулицю в центрі Києва

Архітектори та художники «реанімують» старовинну вулицю в центрі Києва

З 19 по 28 вересня 2018 року вулиця Петрівська, 34 ("Хащі") у Києві стане місцем проведення урбаністичного  проекту “Сусіди”.

“Сусіди” - тема 10-го фестивалю архітектури та урбаністики Варшава в Будові, що проводиться Музеєм сучасного мистецтва Варшави разом з Музеєм Варшави з 2009 року. 

Програма фестивалю включає у себе проведення воркшопів, лекції українських та європейських архітекторів, музичні та графіті джеми та кінопоказ. В рамках фестивалю відбудется облаштування прилеглої території під керівництвом Formografia design studio (засновники Науково-мистецька платформа "Острів"). 

В рамках проекту “Сусіди” відбудеться освітня програма, присвячена тематиці “архітектури надзвичайного стану”.

Це міжнародний рух, націлений на винайдення архітектурних рішень для територій, уражених стрімкою урбанізацією, бідністю, конфліктами та природними катастрофами.

Вулиця Петрівська вибрана для проекту не випадково. До 1990-х років вона сполучала київський Поділ із Верхнім містом. Політичні, соціальні та геологічні катаклізми призвели до занепаду цього маршруту. Місцева забудова була поступово знищена, а на її місці виникли непрохідні хащі: сили природи витіснили людей з цієї території. Після кількох десятиліть занепаду, цю територію зайняли мистецькі спільноти. Прилеглі гаражі стали місцем розвитку музичної контр-культури, ґрафіті, перформативного мистецтва тощо.

 Спеціально розроблений архітектурний проект Олександра Бурлаки має відродити занедбану територію в інтересах мешканців міста.

Нагадаємо, в Україні відкрили новий туристичний маршрут: Чорнобильський замок чекає.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.