В Україні відкрили новий туристичний маршрут: Чорнобильський замок чекає

В Україні відкрили новий туристичний маршрут: Чорнобильський замок чекає

У зоні відчуження з’явилися чотири нові маршрути місцями, де збереглися цікаві пам’ятки нашої історії, територією археологічних розкопок у Чорнобилі та ландшафтами Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Про це розповіли в Державному агентстві з управління зоною відчудження.

«В основі розробки нових маршрутів – побажання відвідувачів, а також дотримання усіх вимог радіаційної безпеки», - коментує директор «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» Андрій Наумов.

Маршрут № 12 «КПП «Дитятки» - Бички – Замошня» пролягає через 5 сіл, де збереглися традиційні поліські зрубні хати та господарські будівлі ХІХ століття. Окрім того, на маршруті можна буде побачити діючий Чорнобильський пустельний Свято-Микільський жіночий монастир, залишки старообрядницьких церков та кладовищ (с. Замошня і с. Бички), місце давнього виробництва заліза із болотної руди (с. Рудня-Вересня) і насолодитися природою Чорнобильського заповідника.

Маршрут № 13 «ЧАЕС – станція Янів – Новошепеличі – Луб’янка» проведе відвідувачів до відомої покинутої електрички на околиці станції Янів, ритуального хреста-фігури на розвилці доріг та історичної сосни у формі тризуба, перенесеної з Рудого лісу. Також можна буде відвідати садибу останнього мешканця 10-кілометрової зони Сави Ображея та інші зрубні будівлі середини ХІХ – початку ХХ століть.

Маршрут № 14 «Чорнобиль – лівий берег р. Прип’ять – Ладижичі – Теремці» сподобається поціновувачам річкових ландшафтів. Відвідувачі побачать колишню паромну переправу через річку Прип’ять, місце впадіння річки Брагінки у Прип’ять, ландшафт виходу до Дніпра та історичного Чорнобиля і традиційні господарські будівлі і хати поліщуків

Маршрут № 15 веде до літописного Чорнобиля Х-ХІІІ століть, Чорнобильського замку ХVІІ – ХVІІІ століть, старовинного кладовища та Домініканського монастиря ХVІІ століття. Також відвідувачі зможуть побачити історичні узвози Чорнобиля, що вели на Поділ, та територію археологічних розкопок.

Як наголосили у відомстві, усі маршрути перевірені дозиметристами і безпечні для відвідування.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.