В Україні з’явиться новий національний природний парк

В Україні з’явиться новий національний природний парк

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав міністр екології Остап Семерак.

- Сьогодні Урядом було прийнято рішення про створення на Рівненщині Нобельського НПП. 
Повірте, в нинішні часи створення природного парку – величезний здобуток. До цього рішення більше десяти років йшли десятки природооохоронців, екологів, науковців, громадських активістів За ним велика спільна робота всієї екологічної громадськості та державної влади. І, як міністр, я дякую всім за це. 
Для природи – це можливість зберегти унікальні природні комплекси Західного Полісся. Для місцевого населення – можливість працевлаштуватися в своєму регіоні. Для України – великий крок вперед по збільшенню природно-заповідних територій. 
Більша частина нового парку входить до складу об’єкта Смарагдової межі, що підтверджує - в світі вже давно визнали його унікальність і природну цінність,
- йдеться у повідомленні.

Нобельський НПП межуватиме із двома об’єктами ПЗФ – НПП «Припять-Стохід» та Рівненським природним заповідником. Думаю, таке сусідство сприятиме розвитку екологічного туризму та збереженню унікального для цього регіону біорізноманіття. 
Має парк і гарні рекреаційні перспективи - через нього пролягатиме маршрут вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне», яка є найдовшою вузькоколійною залізницею Європи і вважається однією з візитних карток Рівненщини і туристичною родзинкою України. 
Але головне, що зміна управління територією парку з інтенсивного ведення лісового господарства на природоохоронне, дасть можливість почати відновлення унікальних природних ресурсів України.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.