Google тут не в поміч: Супрун розкритикувала довіру до «експертів» з інтернету

Google тут не в поміч: Супрун розкритикувала довіру до «експертів» з інтернету

Міністерство охорони здоров’я попередило українців про небезпеку займатися самолікуванням, користуючись порадами з Мережі.

Пацієнт, звісно, може щось дізнатися про своє здоров’я, однак така довірливість більше шкодить. Адже джерела в інтернеті не витримують жодної критики, а наукову верифікацію годі й говорити.

Виконувачка обов’язків охорони здоров’я Уляна Супрун радить: Щоб впевнитись у вірогідності інформації, намагайтесь користуватись авторитетними ресурсами. Шукайте в тексті посилання на наукові дослідження та перевірені джерела. Якщо ви знайшли якусь інформацію - завжди консультуйтесь з приводу цього з лікарем.

Довіра до неперевірених джерел може бути небезпечною для здоров‘я. Адже часто, люди, які шукають в інтернеті розв‘язання проблеми, невірно трактують нормальні або помірні симптоми як прояв серйозного захворювання. Через це виникає надмірна тривожність та небезпека лікування хвороби, якої насправді не існує.

Такий самостійний пошук інформації щодо здоров‘я може бути небезпечний ще тим, що люди не тільки читають та поширюють знайдену інформацію, але й вирішують самостійно лікуватись без порад чи обговорення з лікарем.

Кілька років тому було опубліковане велике дослідження на цю тему. Було опитано понад 12 тисяч людей з 12 різних країн. Результати вражають: близько половини учасників дослідження відповіли, що вони завжди шукають інформацію з приводу здоров‘я в інтернеті. І лише чверть опитаних перевіряла надійність інформації та звертала увагу на авторитетність джерела. Ці тенденції створили новий алгоритм поведінки: спочатку люди визначають власні симптоми, шукають причини в інтернеті і зрештою самостійно ставлять собі діагноз взагалі без візиту до лікаря.

Нагадаємо, українці опинилися на 38 місці серед товстунів.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.