У самому серці Києва відкрили символічну виставку про російську окупацію Праги

У самому серці Києва відкрили символічну виставку про російську окупацію Праги

На Майдані Незалежності сьогодні відкрилася виставка "За вашу і нашу свободу 1968-2018 рр".

Киянам таким чином розповідають про російське вторгнення до Праги на тлі подій празької весни у тогочасній Чехословаччині.

Кілька десятків стендів, які на символічному місці для киян, розповідають про іншу боротьбу з РФ в сусідній країні. Експозицію ініціював у тому числі й Український інститут національної пам'яті, також були використані матеріали з архівів Служби безпеки України про діяльність КДБ та Інститут дослідження тоталітарних режимів з Чехії. 

"Це виставка… про гідність тих людей, які розуміли, що їх одиночний протест не змінить ситуації, але не могли не виходити на протест, не могли миритися із цим злом", - розповів про подію керівник ІНП Володимир В’ятрович.

Самі організатори розповідають про виставку на Майдані наступне: Українці не стояли осторонь тих подій, відголосок подій 21 серпня донісся до Ужгороду, Чернівців, Києва, Черкас, Одеси та Чернігова, про що свідчать історії Василя Макуха, Романа Гриня, Михайла Ліхцова, Зоряна Попадюка та багатьох інших. Відвідувачі виставки будуть мати змогу ознайомитися детальніше з українськими сюжетами боротьби проти тоталітаризму та несвободи.

На стендах розповідається й історія участі в тих подіях нинішнього народного депутата та лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Він також завітав на відкриття.

Українець Василь Макух вчинив акт самоспалення через введення радянських військ до Чехословаччини. У будинку по вулиці Хрещатик, 27а встановлена меморіальна табличка на його честь

Перший заступник Голови Сенату Парламенту ЧР Мілуше Горска розповіла про свої згадки про події Празької весни.  За її словами, тоді режим був легалізований російськими танками, а за свободу її співвітчизникам довелося помирати. Зараз, за її словами, в Чехії передовсім намагаються донести ту пам’ять до молоді.

"Військам інших держав немає чого шукати в наших країнах. Кажу зі знанням подій на сході і в Криму. Вони – безумовно є територією України. Відмовляюсь визнавати, що вони частина РФ", - додала пані Горска. 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко відзначила символічність місця проведення виставки. 

"Поряд з нами друзі, які 50 років тому, по суті, дізналися, що таке російська весна", - сказала Геращенко. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.