Владислав Михайленко: Уже наприкінці вересня Київрада може обмежити нічний продаж алкоголю

Владислав Михайленко: Уже наприкінці вересня Київрада може обмежити нічний продаж алкоголю

Київ працює над обмеженням продажу спиртного вночі. Відповідний проект рішення можуть винести міські обранці на пленарне засідання КМР уже 20 вересня.

Про це стало відомо на засіданні постійної комісії Київради з питань торгівлі, інформує прес-служба фракції «Солідарність» у Київраді.

Передбачається обмеження продажу спиртовмісних напоїв з 23:00 до 10:00. Йдеться про заборону торгівлі вином, пивом, алкогольними та слабоалкогольними напоями в МАФах і стаціонарних об’єктах торгівлі. Правило не поширюватиметься на заклади ресторанного господарства – кафе, бари, заклади громадського харчування тощо.

- Постійна комісія Київради з питань торгівлі підтримала в цілому проект рішення про обмеження продажу алкоголю вночі. Сподіваюся документ як невідкладний буде винесено на сесію 20 вересня. Адже місто обіцяло киянам, що уже в жовтні нові правила почнуть діяти. Зазначу, що документ підтриманий і підписаний усіма фракціями в КМР, секретарем Київради та мером міста. Я переконаний, що така єдність у цьому питанні буде запорукою нашого успіху, – зазначив співавтор відповідного проекту рішення, депутат фракції «Солідарність» у Київраді Владислав Михайленко.

За словами Михайленка, цього разу місто повноцінно контролюватиме роботу МАФів і стаціонарних об’єктів торгівлі.

- Згідно з документом, передбачається, що Департамент міського благоустрою КМДА отримає функції контролю за підприємцями, які не виконуватимуть встановлені обмеження. Як це виглядатиме на практиці: при виявлені часового порушення продажу алкоголю міські інспектори складатимуть на місці протокол; згодом документ відправлятимуть на відповідні служби ліцензування; після опрацювання протоколу виноситься вирок – або відкликання ліцензії на продаж спиртного або штраф,  – пояснює депутат.

У мерії переконані, що прийняття даного проекту рішення дозволить зменшити обсяги вживання алкогольних напоїв у Києві. Це у свою чергу знизить рівень злочинності та смертності, а також збільшить тривалість життя населення.

Щороку в Україні через алкоголізм та пияцтво помирають понад 40 тисяч осіб. За рівнем споживання алкоголю держава займає одне з перших місць у світі.

Також, за даними Всесвітньо організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце у світі за вживанням алкоголю серед дітей та молоді. Саме для вирішення цієї проблеми, пропонується впорядкувати продаж алкогольних напоїв у столиці. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.