Європейці підготували "рецепти" для українських доріг

Європейці підготували "рецепти" для українських доріг

У Міністерстві інфраструктури України сьогодні відбувся семінар для представників ЗМІ з безпеки дорожнього руху та проведення комунікаційної кампанії.

Проводила семінар датський експерт з комунікації у сфері дорожнього руху, магістр мистецтв в галузі соціальних наук та комунцікаці Єтте Равн. Пані Єтте має досвід роботи як у Європі, так і у Латинській Америці, Східній Азії та Африці.

Трохи цифр

За словами Єтте Равн у Данії вона найчастіше не пішохід та не водій, а велосипедист. Проте по Києву б вона не ризикнула пересуватися на велосипеді, зізнається пані Єтте.

- Коли я бачу велосипедистів у Києві, думаю, які хоробрі люди, - додає вона.

Чим вище рівень життя країни, тим менше ризик  у її громадян загинути у дорожньо-транспортній пригоді. Це продемонстровано на слайдах під час семінару. Так, в африканських країнах – найвищий рівень ризику загинути у ДТП. Якщо брати Європу, то найменший ризик потрапити у ДТП -  у Скандинавських країнах. У 2016 році на 1 млн населення у Скандинавських країнах було зафіксовано 51 смерть у ДТП. За той самий період в Україні – 104 смерті, тобто удвічі більше.

Від чого залежить кількість ДТП

Соціально-економічні витрати на дорожньо-транспортні пригоди в Україні внаслідок смертей та травм становлять 4,5 млрд доларів або 3,4% від ВВП. Такі страшні цифри навели на семінарі.

Кількість ДТП залежить від якості доріг (освітлення, чітка розмітка та дорожні знаки), автомобілів (сучасні автівки мають кращу систему гальмування), учасників дорожнього руху (чи дотримуються водії та пішоходи правил).

За словами організаторів заходу кількість ДТП в Україні має всі шанси зростати, адже автомобілів стає більше.

Як зупинити аварійність на дорогах

Під час семінару нас, представників медіа, опитали, як ми вважаємо, чому Україна лідирує за кількістю ДТП. Найпоширеніша, у тому числі й моя відповідь була: безкарність. Адже у нас можна у стані алкогольного сп’яніння сісти за кермо, вбити людину та «відмазатись». Було виокремлено такі фактори, які повинні зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод:

- неминучість покарання;

- збільшення штрафів;

- обов’язкове використання пасків безпеки;

Єтте Равн розповіла, що в Данії крім вище перелічених заходів також запроваджено навчання правилам дорожнього руху у школах. Також діти здають екзамен з їзди на велосипеді.

Організатори семінару наголосили, що значного прогресу у зменшенні кількості ДТП не можна очікувати без постійного повторення повідомлень як для водіїв, так і для пішоходів та контролю з боки держави за дотриманням правил.