Понад 600 гуртків на одій локації: Київський Палац дітей та юнацтва запрошує на навчання

Понад 600 гуртків на одій локації: Київський Палац дітей та юнацтва запрошує на навчання

Вероніка Тригуб, Наталя Плохотнюк

Фото Юрія Mалиновського
Фото Юрія Mалиновського
Фото Юрія Mалиновського
Фото Юрія Mалиновського
Фото Юрія Mалиновського
Фото Юрія Mалиновського

Велика кількість гуртків, розваг, майстер-класів, запальних танців і пісень - це та багато іншого могли побачити гості Дня відкритих дверей у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Можливості палацу були представлені на 11 локаціях. Серед різноманіття гуртків можна було зустріти юних рятувальників, театралів, журналістів, біологів, конструкторів та багато інших представників дружньої сім’ї Київського Палацу дітей та юнацтва.

— Останнім часом популярні гуртки природничого спрямування та інженерно-технічні, — розповідає директор КПДЮ Оксана Добровольська.Сьогодні ми відкриваємо нову інженерно-технічну лабораторію та три нові комп’ютерні класи. Загалом у нас працює понад півтисячі гуртків.

Кролик та морська свинка з живого куточка КПДЮ і навіть вирощені у пробірках рослини «агітували» поглиблено вивчати біологію та зоологію. Семирічна Іра, яку мама привела записатися на гурток, зачаровано розглядала зібраних у пластиковий короб величезних мадагаскарських тарганів.

- Знаєте, у кожного з них свій характер, — розповідає керівник гуртка Світлана Мелешкіна, — Вони навіть впізнають знайомих людей.

На заняття гуртка "Молекулярна біологія", мабуть, готують майбутніх Нобелівських лауреатів. Діти й підлітки можуть тут дізнатися про основні методи, які застосовуються в сучасній біотехнології, молекулярній біології та генетичній інженерії, вміти «власноруч виділити ДНК та провести електрофорез, виміряти концентрацію білка за допомогою спектрофотометра і провести полімеразну ланцюгову реакцію...

Кожен з дітей чи молодих людей, які завітали на свято,  могли знайти гурток на свій смак, щоб цікаво і з користю проводити вільний час, а згодом — свідомо обрати професію.

- Наша головна задача - підготувати дітей, які вже мають базові знання в туристичній галузі, до професійної діяльності. Одним з напрямів туризму може бути рятувальна служба. Ми співпрацюємо з товариством «Червоного хреста», гірничо-рятувальною службою Карпат, морською рятувальною службою в Одесі. Тобто у дітей є можливість попрактивутися і вирішити чи хочуть вони рухатися далі у цьому напрямку. Окрім цього, ми ходимо в туристичні походи, де застосовуємо здобутті знання на практиці. На канікулах ми їдемо на екстремальні локації. Середній вік гуртківців 12-18 років, - розповідає керівник гуртка  «Юні рятувальники» Ірина Білоусова.

Марія, вихованка театрального гуртка: «У гуртку акторської майстерності я займаюся вже другий рік і мені подобається. Заняття проходять двічі на тиждень. Діти веселі, компанійські, на заняттях ти цілком розкриваєшся. Зараз готуємо виставу «Казка у казці», прем’єра якої відбудеться 22 вересня».

- Наш гурток «Психологія і мистецтво» об’єднує всі найкращі риси попередніх.  Кожен може принести з собою якийсь твір, на заняттях дивимось кіно, обговорюємо і читаємо книги, аналізуємо персонажів, їхні вчинки, робимо постановки, вивчаємо історію та мистецтво. Ми робили свою виставу в «Охматдиті», декілька разів їздили у госпіталь до ветеранів АТО та ветеранів театру,відвідали з екскурсією місто Ірпінь, - каже Віталіна Кізіма, керівник гуртка «Психологія».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.