Агресивний пес налякав столичного школяра

Агресивний пес налякав столичного школяра

Анна Вощінкіна, мама 10-річного хлопчика Тимура з особливими потребами, обурена інцидентом, який сьогодні стався на території школи-інтернату № 7 для дітей з тяжкими порушеннями мови, де вчиться її син:

- Ситуація така. Я забрала дитину зі школи, і ми йшли додому через шкільне подвір’я. У подвір’ї без повідка та намордника полював на птахів великий пес породи кане-корсо. З якої причини він кинувся на Тимура, – невідомо. Сусіди кажуть, що цей пес уже не вперше таке робить. На крик господаря пес зреагував з третьої спроби. Господар обклав мене матами та накричав на Тимура. Було реально страшно, бо що пес, що господар неадекватні. Сфотографувати встигла, ввечері сусіди допомогли ідентифікувати особу. Людина схильна до насильства. Сьогодні звернулась до директора школи. Вона реально не може врегулювати ситуацію, бо всі її звернення з цього приводу ігноруються, а неадекватні володарі собак так само, як і зі мною, просто обкладають матами працівників школи, – написала жінка на своїй сторінці у Фейсбук.

Діти в небезпеці

«Вечірка» зв’язалася з Анною та поцікавилася подробицями. Виявилося, що мама з сином йшли повз двір, і пес, який ганяв птахів, знаходився далеко. Але, на думку жінки, на підсвідомому рівні пес відчув страх Тимура перед собаками (хлопчик жахливо боїться великих собак) та побіг на них, до того ж гавкаючи. Хлопчик почав кричати. Коли господар все ж таки забрав свого улюбленця, то замість вибачень обматерив дитину та матір. І все б може й нічого, незабаром цей випадок забувся б, але Тимур – дитина з особливими потребами. За словами Анни Вощінкіної, хлопчик отримав психологічну травму: не спав півночі, кричав, і зранку його було дуже важко усадити за парту в класі. Тобто дитині це завдало стресу не на один день. До речі, чоловік, який вигулював собаку, добре знає, що на території школи гуляти з тваринами заборонено – про це нагадує табличка поруч із входом. Також, неодноразово проходивши через територію школи, господар собаки мав помітити, що у школі вчаться не зовсім звичайні діти.

За словами мами Тимура, цей пес вже колись покусав чоловіка працівниці навчального закладу.

Ще одна проблема навчального закладу – немає паркану по його периметру, адже територія дуже велика.

Директор Катерина Іванівна Каченко розповіла, що місцевий депутат обіцяв відремонтувати стадіон на території інтернату та добудувати паркан. А з приводу інциденту додає:

- Потрібно, щоб цією справою займалася поліція, щоб господарю собаки призначили немаленький штраф.

Але невідомо, чи це врятує від собак. Так, Наталія Андреєва, директор Благодійної організації «Школа-сходинки», яка базується на території інтернату, розповіла, що вже не вперше бачить цього чоловіка з собакою, який заходить через хвіртку.

- Діти, які до нас приходять, маленькі – від 18 місяців. Тим більше діти нездорові, вони можуть почати кричати. І якщо така собака зачепить дитину, то може статися непоправне, – стурбована пані Наталія.

Слово юристам

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко радить:

- Оптимально у цій ситуації колективно звернутись до органів поліції та вимагати складання адміністративного протоколу на дану особу за порушення статті 154 КУпАП. При повторному правопорушенні варто звернутись із вимогою конфіскувати тварину. На практиці це і є найефективнішим важелем впливу на недобросовісного власника собаки.

До речі, порода кане-корсо належить до переліку небезпечних порід собак, яких не можна виводити у громадські місця без повідка та намордника.

Мама хлопчика написала заяву у поліцію. Проте їй натякнули, що навряд чи заява допоможе притягнути до відповідальності власника тварини. Адже фізичної шкоди не завдано. На жаль, Україні ще дуже далеко до омріяної Європи – у нас можна безкарно вигулювати собак бійцівських порід на не призначеній для цього території, а у випадку, якщо тварина кинулась і навіть покусала когось, не нести жодної відповідальності; у нашій країні можна сідати за кермо у стані алкогольного сп’яніння і збивати пішоходів. Українці не можуть себе захистити, не маючи грошей на дорогих адвокатів, а органи влади не бажають їм у цьому допомагати. Безкарність породжує нові й нові правопорушення.