Як вберегти дітей від самогубств, яких щороку все більше: поради

Як вберегти дітей від самогубств, яких щороку все більше: поради

Вчора був Всесвітній день запобігання самогубствам. Кількість самогубств у світі зростає щороку. В Україні статистика також невтішна. Особливо вразливими категоріями є діти та підлітки. Лише минулого року до Національної поліції України надійшло 226 повідомлень про скоєні самогубства та спроби суїциду серед підлітків.

Оболонська РДА в допомогу батькам розповсюдила інфографіку з простими порадами для батьків. Подивіться в інфографіці на прояви суїцидальної поведінки. Зверніть увагу, чи немає їх у вашої дитини. Ось кілька кроків, завдяки яким ви можете запобігти небезпеці:

  • Дитина має почуватися з вами на рівних, як з другом/подругою. Це дозволить встановити довірчі, чесні стосунки.
  • Зосередьте увагу на почуттях дитини, дозвольте їй розповісти про свої проблеми, якими смішними вони б вам не здавались.
  • Намагайтесь побачити кризову ситуацію очима своєї дитини, ставайте на її бік, а не на бік інших людей, які можуть завдати їй/йому болю.
  • Обіймайте дитину, невербальна комунікація іноді є дієвішою за слова підтримки.
  • Сприймайте дитину як самостійну дорослу особистість із власним світоглядом, цінностями, переконаннями, бажаннями, вимогами
  • Якщо дитина відхиляє вашу допомогу, вам слід пам'ятати, що він/вона водночас і прагне, і не хоче її. Тому для досягнення позитивного результату необхідні м'якість та наполегливість, терпіння та максимальний прояв співчуття.

Якщо ви помітили зміни в поведінці і настроях дитини, телефонуйте на Національну дитячу "гарячу" лінію 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116 111 (з мобільних). Лінія працює по буднях з 12.00 до 16.00 .