Кияни голосують за освітнє і спортивне майбутнє

Кияни голосують за освітнє і спортивне майбутнє

Добігає кінця електронне голосування за проекти Громадського бюджету-3. Віддати голоси за п’ять вподобаних ініціатив можна до 15 вересня. Наразі на сайті ГБ проголосували вже майже 100 тисяч киян. Протягом 19 днів віддано майже 300 тисяч голосів.

- Найактивніше кияни голосують за 165 загальноміських проектів (тобто ті, які не мають прив’язки до якогось конкретного району). За них віддано понад 51 тисячу голосів. Першими йдуть проекти освіти, які отримали близько 40% голосів. Це благоустрій шкіл, облаштування освітнього простору. Друге місце за рейтингом – у проектів спортивної галузі, близько 17%. Далі йдуть голоси за комунальне господарство та енергозбереження (благоустрій прибудинкових територій, облаштування парків і скверів), культуру і туризм, соціальний захист, охорону здоров’я, публічний простір, – повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Лідерами за кількістю голосів серед районів є Солом’янський, Дарницький, Деснянський. Найбільше голосів на даний час зібрав проект № 174 «Реконструкція спортивних майданчиків ліцею «Голосіївський» №241» - близько 7 тисяч. Для порівняння наступні за кількістю голосів проекти – «Нове обладнання для актової зали» чотирьох шкіл Оболонського району» (№80) та «Сучасна їдальня в НВК № 240 «Соціум» (№ 48) набрали близько 3 тисяч голосів.

Цьогоріч кількість голосів не є визначальною. Рейтинг проектів формується за формулою, де кількість голосів, відданих за проект, ділиться на суму бюджетних коштів, необхідної для його реалізації. Згідно з рейтингом перші місця посідають проекти № 87 «Реконструкція сходинок центрального входу НВК № 20» (455 голосів, бюджет 56 769 грн.), № 250 «Ігровий дитячий майданчик у Дніпровському районі» (1068 голосів і 139 550 грн.) та № 516 «Спортивний інвентар для басейну гімназії «Діалог» (432 голоси і 57 533 грн.).

Микола Поворозник нагадав, що одночасно формуються команди проектів, тобто на сайті можна не лише віддати свій голос, а й зареєструватись тим, хто хоче взяти безпосередню участь у реалізації ініціативи. Це ноу-хау Громадського бюджету-3.

- Нещодавно з’явилась доволі тривожна інформація щодо можливості голосування без відповідної ідентифікації особи, як це закладено в положенні про Громадський бюджет. Команда фахівців над цим працює, ситуація під контролем. Наразі всі, хто входить у систему, фіксуються. Нам потрібен час, щоб з’ясувати, хто і з якою метою спробував обійти систему. Це адміністративне правопорушення, тож матеріали будуть передані до правоохоронних органів. Проте на результати голосування цей інцидент не вплине, оскільки там йдеться про перерозподіл голосів, а не про входження нових, – зауважив перший заступник голови КМДА.

Микола Поворозник закликав киян активніше долучатись до голосування в рамках Громадського бюджету, який є одним із дієвих механізмів управління містом.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.