Науковці підтвердили ще один терапевтичний ефект класичної музики

Науковці підтвердили  ще один терапевтичний ефект класичної музики

Вчені з Національного центру біотехнологічної інформації (NCBI) США провели експеримент, у ході якого досліджували вплив аудіо супроводження на якість сну у молодих людей.  

Розлади сну можуть бути спричинені виснаженням, втомою, депресією та проблемами протягом дня. Музика може знизити активність симпатичної нервової системи, зменшити тривогу, артеріальний тиск, серце і частоту дихання, а також може мати позитивний вплив на сон через розслаблення м'язів та відволікання від думок.

Для експерименту сформували 3 групи з повторюваними, але різними методами. Для досліду обрали 96 студентів (у віці від 19 до 28 років) зі скаргами на сон. Перша група слухала по 45 хвилин класичну музику, друга група – аудіокнигу, а третя група нічого не використовувала. Щодня, вчені вимірювали якість сну у студентів за допомогою Індексу якості сну до початку дослідження та щодня протягом 3-х тижнів експерименту. Симптоми депресії у учасників вимірювали за  допомогою інвентаризації Beck Depression.

Результати тесту по методу Бонферроні показали, що саме музика значно покращила якість сну. До того ж симптоми депресії також значно знизились. А от у групах з аудіокнигою та стандартним засинанням без втручання, якість сну не покращилась.

Тож можна зробити висновок, що розслабляюча класична музика - це ефективний метод  у зниженні проблем зі сном. Дана методика може використовуватись, як дешевий та якісний спосіб у вивченні методів лікування безсоння.