Микола Поворозник назвав район Києва, який найактивніше голосує за проекти Громадського бюджету

Микола Поворозник назвав район Києва, який найактивніше голосує за проекти Громадського бюджету

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник сьогодні на брифінгу озвучив проміжні результати голосування за проекти Громадського бюджету-3, яке триватиме ще до 15 вересня.

За його словами, протягом 17 днів голосування кияни віддали майже 300 тисяч голосів. Це 90 тисяч людей, адже кожен може проголосувати за п’ять голосів. 

Порівнювати з минулими роками ці показники буде некоректно, адже змінилася система.

У лідерах близько 50 проектів. Територіально проекти-лідери за кількістю голосів зараз у Солом’янському районі (майже 35 тисяч голосів), далі Дарницький, а на останньому місці Печерський (з близько 8 тисячами голосів0).

Найактивніше голосують за проекти ГБ:

Проекти освіти – близько 40% віддано (благоустрій шкіл, Нова українська школа, освітнього простору); далі спорт: 17%; комунальне господарство та енергомережі (благоустрій); за проекти з і сфери культури та туризму наразі зібрано 8% голосів.

Він додав, що була зафіксована спроба обійти систему голосування, однак наразі вона заблокована. Хвилюватися про "накрутку" голосів не варто, зазначає Поворозник, адже схема полягала в тому, аби перерозподілити голоси, а не збільшити їх кількість. Технічна служба фіксує всіх,хто входить у систему. Матеріали щодо цього випадку передадуть в поліцію, адже подібне втручання є адміністративним правопорушенням.

Нагадаємо, п’ять днів тому загалом за проекти Громадського бюджету було зібрано майже 200 тисяч голосів (60 тисяч людей). Цьогоріч Громадський бюджет передбачає розподіл 150 мільйонів гривень на проекти, якими кияни хочуть змінити своє місто. КПроголосувати ще можна до 15 вересня.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.