Цими вихідними киян знайомлять з княжою родиною

Цими вихідними киян знайомлять з княжою родиною

Цими вихідними у межах історичного фестивалю для всієї сім'ї "Княжа родина" на території Національного заповідника «Софія Київська» киян знайомлять з історичними постатями та проводять творчі майстер-класи.

Для дорослих були проведені історичні лекції та екскурсії -  «Слідами Інгігерд», «Гедеон:князь на митрополичому престолі», «Шляхами київських князів» та інші.

Я відвідала першу лекцію та пригадала уроки історії. Співробітник заповідника Тамара Рясная розповідає про подробиці життя дружини князя Ярослава – Інгігерд, яка народилася у 1000 році. Так, Інгігерд була принцесою Швеції, яка поріднилася з київським князем. Батьком Інгігерд був шведський король Олав, а мати – Астрід, вендка (слов’янка). У Інгігерд також були брат з сестрою – Астрід та Якоб. Потрібно зазначити, що лекційний був переповнений, усім охочим послухати навіть не вистачило стільців.

- Інгігерд та Ярослав мали 9 дітей, які створили родини з іноземними правителями і дали поштовх для того щоб княжа родина ріднилася із зарубіжними країнами, - розповіла пані Тамара.

Дітей вчили робити з мозаїки картини, монотипії (різновид графіки), створювати пісочно-світлові етюди.

Майстриня Олена Кіслих провела майстер клас із створення мозаїчного сувеніра.

- Сьогодні ми робимо ужиткові речі – підставку під чашку та магніти, які  прикрашаємо сучасною скляною мозаїкою. На один виріб може піти і 30 хвилин, і декілька годин – залежно від малюнка, - розповідає пані Олена.