Екологи під мерією влаштували пікнік

Екологи під мерією влаштували пікнік

Київ сьогодні приєднався до загальносвітової акції #RiseforClimate #ДійЗаКлімат. Перед столичною мерією, активісти розстелили килимок, який символізував зелену галявину, і влаштували... пікнік із соком і бутербродами.

Також встановили невеличку інсталяцію із плакатів. На тлі загазованого міста намалювали лише одну рослину, яка ось-ось загине. Кожен мав право вибору, зберегти природу, або бути як рослина...

Подібні акції сьогодні тривають на 5 континентах світу і в різних містах України – активісти таким чином намагаються стимулювати людей до зниження негативного впливу на клімат та переходу на чисту енергію.

-На сьогоднішні інфраструктура міста активно розвивається… Забудовники готові знищувати парки та сквери,  а на їх місці будувати висотки. Одночасно збільшується і кількість автомобілів. Саме вони і є основним джерелом забруднення. Концентрація вихлопних газів найвища у  місцях з інтенсивним рухом. Київ  посідає 8 місце за рівнем забрудненості повітря в Україні, і з цим потрібно щось робити, - коментує активістка Оксана Стриженко.

Заборонити будувати будинки та купувати машини навряд чи вийде, але є й те, що під силу  кожному українцю.

Отож, кілька правил збереження  довкілля:

Економія енергії

Замініть освітлення: позбудьтеся лампочок Ілліча і встановіть  ефективні світлодіодні лампи, які споживають до 10 разів менше електроенергії.

Не вмикайте потужні електроприлади (пральні машинки, праски і т.д.) у години пік. Тому що для його покриття  в Україні використовуються вугільні ТЕС.

Встановіть двох або трьохзонний лічильник електроенергії і заощаджуйте на рахунку до 30% споживаючи електроенергію розумно.

Позбудьтеся застарілих неефективних електроприладів.

Купуйте техніку найвищого класу енергозбереження ( А, А+++).

Утеплюйте приміщення, щоб  не використовувати електрообігрівачі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.