Київ закупив унікальну техніку аби швидко латати теплотраси

Київ закупив унікальну техніку аби швидко латати теплотраси

КП «Київтеплоенерго» закупило 24 одиниці спецаварійних машин, що допоможуть підготувати місто до опалювального сезону та зменшать термін ліквідації аварій. Вся техніка сучасна, європейська, економна та багатофункціональна, що значно скорочує час ліквідації пошкоджень.

Керівник КП «Київтеплоенерго» В’ячеслав Бінд розповів, що підприємство придбало спецавтомобілі на суму майже 90 млн грн. Закупівлі проводилися за рахунок уставного фонду підприємства. Це 12 екскаваторів JCB із навісним обладнанням, 2 крани -маніпулятори, 2 аварійних автомобілі та 11 спецаварійок на базі Ford, 8 із яких КП уже отримало, а ще 3 одиниці будуть доставлені найближчим часом.

-Сьогодні у КП «Київтеплоенерго» є три види техніки: комунальна – яка повернулася у власність КП від ПАТ «Київенерго»; техніка, яку ми взяли в оренду; та нова – яку закупили протягом 2017-2018 рр. Новий транспорт був необхідний для щоденної роботи аварійних бригад. Адже щодоби спеціалісти КП «Київтеплоенерго» ліквідовують 40-50 пошкоджень тепломереж по всьому місту. Кожне з яких – різного масштабу і різної складності, тому потребує індивідуального підходу. А нова техніка поєднала у собі усі найнеобхідніші інструменти. Вона багатофункціональна і максимально автономна, оскільки обладнана додатковими електрогенераторами та електродвигунами. Крім того, вона може працювати у будь-яку погоду при температурі повітря від -40 до +50 градусів,  – зазначив В’ячеслав Бінд.

Спецаварійні автомобілі поєднали у собі функції одразу кількох машин. Вони обладнані гідравлічними інструментами, які в лічені хвилини знімають асфальтне покриття та дроблять ґрунт; автономною системою відкачки води з власним електрогенератором та електродвигуном; електрозварювальним апаратом для ремонту труб; відділенням для аварійної бригади, загальна пасажиромісткість яких – 6 осіб. Новий кран маніпулятор поєднав у собі бортовий автомобіль для перевезення вантажів та автомобільний кран. Екскаватори обладнані гідромолотом, гідрофрезою та додатковим ковшем. Крім того, вони можуть виконувати функцію вантажопідйомного механізму. Таким чином, аварійна бригада, яка виїжджає на місце пошкоджень, має на борту свого автомобіля усі необхідні інструменти і може відразу приступати до роботи.

До кінця року КП «Київтеплоенерго» планує закупити ще 8 спецаварійних автомобілів із гідравлічною технікою, 2 аварійні машини повнопривідні, обладнані на випадок стихійних лих, та асфальторіз.