Метро на Виноградар: Київський метрополітен скасував тендер

Метро на Виноградар: Київський метрополітен скасував тендер

"Київський метрополітен" сам скасував тендер на обрання будівельника на продовження зеленої лінії метро на Виноградар.

Відповідний статус тендеру з’явився на сайті prozorro.gov.ua.

На участь в тендері подалися три компанії: БК "Адамант" з Мукачево, "Київметробуд" та "Інтербудтонель". Саме з двома першими виникли проблеми.

Зокрема, замовник відхилив заявку мукачівської фірми, а та в свою чергу почала оскаржувати це рішення в Антимонопольному комітеті України. Окрім того, "Адамант" поскаржився, що один з учасників тендеру подав недостовірні документи.

Згодом стало відомо, що поліція отримала дозвіл суду на перевірку тендерної документації "Київметробуд". У столичного забудовника були проблеми з фінансовими гарантіями, які йому надав комерційний банк "Глобус". 

Як пише видання "Наші гроші", дані про відміну тендеру були оприлюднені в системі за годину до того, як колегія Антимонопольного комітету мала прийняти рішення по цій гарантії "Київметробуда" по скарзі БК "Адамант".

Норма про фінансові гарантії є обов’язковою для учасників тендерів. Таким чином замовник може убезпечити себе від так званих тендерних тролів. І в "Київметробуда" виявились різні примірники із тими, які зберігалися в банку.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.