У Київському метро з’явилися відеокамери у вагонах та новий «телеканал»

У Київському метро з’явилися відеокамери у вагонах та новий «телеканал»

Ідентифікувати людину, яку розшукує поліція, обіцяють у Київському метрополітені – підземка зайнялася оновленням своєї відеоінформаційної системи.

Камери наразі встановлюють у 27 рухомих складах, ще в одному потязі підземки в усіх вагонах уже встановили повний комплект: окрім камер, також ще нові монітори. Тобто зараз мова йде лише про один такий потяг підземки.

Важливою зміною є саме контент, який транслюватимуть ці монітори. Як розповів сьогодні на презентації в Дарницькому електродепо заступник начальника «Київський метрополітен» Дмитро Пеклун, такий ребрединг не коштував підземці ні копійки. Проект проінвестувала «ТРАНС-МЕДІА», яка збирається повернути вкладене коштом комерційних повідомлень на моніторах у метро.

Однак директор інвестора Олег Хаврук наголосив, що розуміє нелюбов пасажирів до реклами і ціллю цієї кампанії було саме те, аби пасажири хотіли дивитися на підземне телебачення. Пан Хаврук порівнює усю програму "Метро-ТБ" з громадським телеканалом. За його словами, різноманітні видання та активісти зможуть пропонувати свої повідомлення, які вони вважають за доречне транслювати громадянам, і після модерації вони потраплятимуть на екрани.

Отже, програма так званого Метро-ТБ включатиме кілька функцій:

  • Обіцяють транслювати повідомлення міської влади про всілякі НС, чи зміни руху тощо);
  • Повідомлятиметься, скільки часу до наступної та кінцевої станцій;
  • Дубляж англійською.
  • Інформування про популярні екскурсійні місця Києва; соціально значущі ролики;
  • Таргетування, навіть до масштабу однієї станції (анонси-оголошення, актуальні конкретній станції);
  • Рекламні оголошення;
  • Правила поведінки в метро від Гуся;
  • Панорамні відео з дронів навколо станцій.

У першу хвилю планують у 100 вагонах встановити 2 тисячі моніторів. Орієнтовно це завершиться до кінця цього року. Вартість лише першої хвилі оновлень – орієнтовно 60 мільйонів гривень.

Редакція побувала на презентації та побачила на власні очі, як працює нова система безпеки. Отже, ніхто не заховається. У вагонах буде по три відеокамери (у головному вагоні з машиністом 4). Камери обладнані системою розпізнавання облич. 

Насамкінець додамо, що ребредингом «Метро-ТБ» займалися спеціалісти ініціативи «Агенти змін». Учасник цього проекту Олександр Колодько розповів, що систему оновлювали з урахуванням світового досвіду, але адаптували до потреб та реалій Києва. 

Нагадаємо, Київський метрополітен почав економити на освітленні у вагонах.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.