На Оболоні завдяки активним батькам і Громадському бюджету школярі отримали гарячу їжу

На Оболоні завдяки активним батькам і Громадському бюджету школярі отримали гарячу їжу

15 вересня завершується голосування за проекти Громадського бюджету-3. Поки кияни ще визначаються за кого  віддати свої голоси, у місті успішно реалізуються проекти минулих ГБ.

Ніна ГУЦУЛ

Громадський проект №340 «Гаряча їжа учням школи №29», який реалізований спільно батьками-ентузіастами в Оболонського району столиці, набрав достатньо голосів, щоб отримати бюджетне фінансування на його втілення. Втім дорослим довелося взяти на себе чимало турбот і добряче попрацювати.

Їдальня цієї однієї з типових шкіл, де навчаються близько 800 учнів, не мала лінії для роздачі їжі - не було змоги утримувати їжу постійно гарячою та забезпечувати дітей якісними сніданками чи обідами. Про морозильну камеру годі було й мріяти! Бракувало холодильників, а плити з непрацюючими духовками стояли ще з радянських часів - вже давно віджили свій вік. Тож учні та педагоги здебільшого перебивалися бутербродами, що аж ніяк не сприяло збереженню їх здоров’я.

Проблема вимагала активного втручання і якомога швидшого розв’язання. Для здійснення доволі масштабних робіт були потрібні лідери. І вони знайшлися. Лідер проекту «Гаряча їжа учням школи №29» Ірина Лісовиченко, Сергій Капустинський, Юлія Цепун та інші активісти взялися за втілення його в життя. Роботи вистачило всім і на всіх етапах: фінансування, оформлення необхідних договорів для закупівлі обладнання, його доставка та установка...

Цей громадський проект об’єднав і активізував багатьох для реалізації гарної й потрібної справи.

- До вирішення проблем нашого шкільного колективу долучились небайдужі батьки. Маючи таких свідомих активістів, можна працювати, - вважає директор школи Олена Гурська. - Саме така міцна команда привела до успіху. За зробленим: спільна робота, розуміння того, що вкладення в навчання і виховання дітей – це вкладення в наше майбутнє...

Як результат - в цій школі багато чого зроблено і робиться, аби дітям було комфортно і цікаво вчитися. Чого тільки вартує, наприклад, «Ляльковий театр» - мрія багатьох дітей, над втіленням якої наразі теж активно працюють ентузіасти. А наскільки змінилася робота шкільної їдальні після її реконструкції! Тут встановлено три новенькі кухонні багатофункціональні електричні плити; два великих сучасних холодильника з морозильними камерами; зручна, продумана до деталей лінія роздачі харчів, багатофункціональна овочерізка; велика кількість ножів, кожен з яких має своє особливе призначення.

Їжу для їдальні будуть готувати працівники КП «Шкільне харчування», а усі необхідні договори підписано з ТОВ «Київмлин».

Нагадаємо, залишилося 10 днів, щоб поділити 150 мільйонів: у Києві триває голосування за проекти Громадського бюджету.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.