30 тисяч грн за життя Ромашки

30 тисяч грн за життя Ромашки

Під Верховною Радою України активісти вимагали від депутатів проголосувати за законопроект № 6598. Цей зоозахисний законопроект забороняє: вбивство та каліцтво безпритульних тварин; утримання ведмедів та інших хижих тварин у ресторанах, готелях та розважальних центрах; фотопослуги з тваринами; жебрацтво з тваринами; використання вогню та інших жорстоких способів під час дресури тварин у цирках; притравку на борсука, тхора, собак та котів; евтаназію як спосіб регулювання чисельності безпритульних тварин; викидання тварин на вулицю; пропаганду та заклики до жорстокого поводження з тваринами.

Оксана Костюкевич, «Форум порятунку Києва», розповідає про законопроект:

Також я познайомилася з Оксаною Георгієвою, куратором собачки Ромашки, котру якийсь псих чотири рази вдарив молотком по голові. Уже два тижні волонтери та просто небайдужі опікуються долею тварини: зараз собака перебуває в клініці «Фауна-сервіс», і її життю нічого не загрожує. Проте коли Ромашку привезли до лікарів, вони давали лише 1% вірогідності, що тварина виживе. Оксана Георгієва активно опікується твариною, возить їй їжу, купує ліки. У Ромашки гарний апетит, вона із задоволенням їсть каші з печінкою (спеціальні консерви для собак) та йде на поправку. Але лікарі пояснюють, що жити у притулку Ромашка не зможе, адже потребуватиме догляду. Тому зараз волонтери підшукують господаря для тварини. За цей час небайдужі зібрали 30 тисяч грн на порятунок тварини.

Ми з Оксаною відвідали Ромашку. На голові у собаки рана, яка кровоточить, під швами видніється тампон. Тварина ледве тримається на ногах, її помітно хитає. Але те, що вона взагалі може стояти, – уже перемога.

- Їй провели хірургічну обробку рани та зробили трепанацію черепа, остеосинтез кісток черепа, – розповідає лікар-хірург Андрій Сидоренко.

За словами лікаря, щомісяця збільшується кількість чотирилапих пацієнтів, які постраждали від людських рук. Ми пам’ятаємо випадок з «волонтеркою», яка покусала маленьке кошеня у столичному метро, і єнота Марлі, якого разом з господарем побили і він втратив зір. Неспокійна ситуація у суспільстві провокує хворих людей на злочини – страждають ті, хто не може себе захистити. Тому так необхідно, щоб злочинець ніс покарання – безкарність породжує нові й нові злочини. І це стосується ситуації не лише з тваринами, а й з водіями, які у стані алкогольного сп’яніння влаштовують ДТП і вбивають людей. І поки можновладці сперечаються про те, з ким розірвати транспортне сполучення, про перейменування вулиць, та проводять реформи, звичайні українці збирають гроші для онкохворих дітей та понівечених тварин.