Їсти чи не їсти: Супрун розповіла про мухи і котлети

Їсти чи не їсти: Супрун розповіла про мухи і котлети

Що робити, якщо на їжу сіла муха? На це запитання дала відповідь популярна «руйнівниця міфів» в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

- Це може здаватися дотепною порадою, але давайте бути чесними. Чи знаєте ви достеменно, що справді робити? Чи діє правило, що за 5 секунд мікроби не «перебігають» на їжу? Чи все ж таки цього достатньо, щоби щось шкідливе потрапило на ваш пиріг та заразило, наприклад, гельмінтами? На жаль, правдиве лише останнє речення. Їжу, на котру сіла муха, треба або помити, або приготувати під високою температурою, або не їсти, якщо ні те, ні інше неможливо, - розповідає Супрун.

  • Харчуються мухи як звичайними продуктами, так і сміттям, екскрементами та іншими огидними речами. Коли муха повзає або їсть всілякий непотріб, збудники хвороб потрапляють на її тіло або ж переїжджають одразу у її організм. Патогенні мікроорганізми, що потрапляють на зовнішню поверхню мухи, можуть вижити протягом декількох годин, а ті, які потрапляють в організм мухи або в їжу, в яку вона їх транспортувала, можуть вижити протягом декількох днів.
  • Це можуть бути чимало збудників різних інфекційних хвороб - кишкові інфекції, інфекції очей, інфекції шкіри та гельмінти.
  • Стикаючись з такими, на перший погляд, буденними випадками, важливо, щоб кожен з нас розумів, наскільки це небезпечно для здоров’я. Та не забував слідкувати за елементарними правилами гігієни. Не їв непомиту їжу, не пив з горнятка, в яке впала муха, ретельно та часто мив руки. Прості правила допомагають запобігти поширенню небезпечних бактерій, а разом із ними й хвороб.

Нагадаємо, як вийти на роботу з відпустки і не звільнитись: поради від Супрун.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.