Супрун розповіла, хто та скільки вживає алкоголю в Україні

Супрун розповіла, хто та скільки вживає алкоголю в Україні

Міністерство охорони здоров’я назвало медичним міфом тезу про те, що існують безпечні дози алкоголю.

Очільниця МОЗ Уляна Супрун надала важливі статистичні дані про те, як , хто та скільки п’є в Україні.

Хибно думати, що медичні міфи поширені лише в Україні, насправді їх вистачає у всьому світі. Більше, того існують справжні світові медичні міфи, і один з них - це те, що існують безпечні дози алкоголю.

Як філософський камінь у Середні віки, сучасні вчені шукають безпечну дозу алкоголю. І не знаходять.

Нещодавно один із найавторитетніших медичних журналів The Lancet опублікував результати дослідження впливу алкоголю на здоров’я людини від науковців міжнародної колаборації Global Burden of Diseases. Висновок - безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю призводить до втрати здоров’я та життя.

Найбільші значення середнього споживання алкоголю серед жінок відмічено в Україні - 4,2 дози на день (1 доза - це 10 грамів етилового спирту), серед чоловіків у Румунії - 8,2 дози, в українських чоловіків п’яте місце та 7,0 дози на день відповідно.

У 2016 році в Україні загинуло 25 тисяч жінок та 53 тисячі чоловіків від причин, що пов'язані з вживанням алкоголем. Це складає 8,5% усіх смертей для жінок та 18% для чоловіків. Загалом же через вживання алкоголю було втрачено 2,65 млн років життя через передчасну смерть та втрату працездатності. Це цифри окрім людського горя несуть страшні економічні втрати, як для родин, так і для країни.

Результати дослідження суперечать багатьом рекомендаціям щодо переваг для здоров’я споживання алкоголю в помірних дозах. Те, що мінімальне вживання алкоголю трохи знижує захворюваність на ішемічну хворобу серця, не перекриває його шкоди від інших хвороб у довгостроковій перспективі. Тобто всі можливі позитивні ефекти, які містить в собі алкоголь, зрештою перекриваються його згубними властивостями.

У Національному плані заходів щодо неінфекційних захворювань уряд заклав зокрема заходи з обмеження вживання алкоголю в Україні. Серед них - зменшення цінової доступності алкогольних напоїв, повна заборона реклами та інших видів стимулювання продажу та проведення інформаційних кампаній на центральному рівні та в регіонах.