Кияни і школа: що запам`яталося з часів навчання

Кияни і школа: що запам`яталося з часів навчання

З нагоди початку нового учбового року "Вечірній Київ" опитав киян: що найбільше запам`яталося їм з часів навчання у школі? 

Володимир Дереза, пенсіонер: 

- До школи я ходив у тяжкі повоєнні роки. Сім`я бідувала, зошитів не було, тому писати доводилося на листках… газети. А спогади про радянську школу залишилися найкращими, бо вона дала знання, які потім прислужилися в житті – математику й фізику я здавав, поступаючи у військову академію. А також школа виховувала колективізм, почуття дружби. На жаль, учителів уже не пам’ятаю, адже минуло 70 років, але вдячний їм і досі за те, що виріс нормальною людиною. 

Ольга Шевченко, працівник «Укрзалізниці»: 

- У школі я навчалася на «відмінно» і закінчила із золотою медаллю, отримані знання допомогли при навчанні в університеті. Всі уроки я вчила самостійно і допомагала, за що вони обдаровували мене квітами, цукерками, подарунками. А одного разу я не змогла написати твір з на тему «Що таке щастя». Вчителька Раїса Федосіївна викликала мене в кабінет і сказала: «Я тобі нічого не поставлю, але коли ти виростеш, то прийди до мене і скажи, що це таке «щастя». І от нещодавно я випадково зустріла її, коли прогулювалася з дитиною у візочку і сказала: «Ось моє щастя». Вона відповіла: «Тепер я ставлю тобі п’ятірку»… 

Інна Стецюк, мерчендайзер: 

- Я дуже любила навчатися в школі і була «хорошисткою». Дуже любила читати – мій улюблений роман «Війна і мир», а ще читати вірші і танцювати в гуртку. Одного разу, коли ми прийшли після канікул 1 квітня до школи, директор сказав, що канікули продовжуються, і всі стали розбігатися. А виявилося, що це вона так пожартувала на День сміху… Зараз я щоразу згадую школу, коли донька йде 1 вересня в коледж, і сама хотіла б повернутися туди ученицею. Жаль, ми пізно розуміємо, що шкільні роки – найкращі! 

Юлія Семенюк, менеджер: 

- Зі шкільних років мені найбільше запам’яталися заняття футболом. Наша дівчача команда, у якій я була півзахисником, навіть зайняла п’яте місце на чемпіонаті України…У восьмому класі я «зав’язала» з футболом, бо розуміла, що потрібно більше уваги приділити навчанню. Також я співала в шкільному хорі, брала участь у різних виставках. 

Філіп Козлов, студент Університету імені Карпенка-Карого: 

- Вчитися я любив, але й був трохи «шебутним». У четвертому класі ми з другом кілька разів заходили до туалету дывчат і смітили на підвіконні, а прибиральниця сварила їх… Також у туалетах було модно набивати собі «татухи», то я десь у восьмому класі виколов на шиї слово «леопард»… Із учителів я запам’ятав біолога Хижку, який дуже захоплено розповідав про мікроорганізми, що навіть нам було цікаво слухати, хоча в подальшому житті ці знання й не знадобилися… Зараз я знімаюся в телесеріалі «Школа» - наче повернувся в своє дитинство. І тут також відбуваються різні пригоди. Взагалі мені було цікаво навчатися, а зараз зніматися в кіно про школу… 

Опитування провели  Микола Пацера та Борис Корпусенко (фото). 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.