Розпочалась рейдерська атака на будівельну реформу

Розпочалась рейдерська атака на будівельну реформу

З 1 вересня вступають в дію наші нові державні будівельні норми «Планування і забудова територій», для осучаснення урбаністичних правил. Однак процес фактично заблокував судовий позов ландшафтної компанії.

Про це 30 серпня повідомив віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні ми отримали ухвалу окружного адміністративного суду Києва, який задовольнив позов ландшафтної компанії про призупинення дії наказу Мінрегіону «Про затвердження ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», - написав він у Facebook.

За його словами, ДБН розроблялися з однією метою – забезпечити безпеку і комфорт громадян. Усунути всі ті недоліки, які існували ще з радянських часів. Урядовець підкреслив, що ДБН щодо планування і забудови територій не переглядалися з 2002 року. До їх розробки було залучено профільних експертів, архітекторів та проектантів, будівельників та громадських активістів. Проведено безліч відкритих обговорень, враховані пропозиції всіх учасників та громадськості. Він пройшов перевірку базової організації та погоджений з усіма органами влади.

«Мотиви судової атаки – відтермінувати вступ в дію нових ДБН, відтермінувати запровадження європейських норм безпечного і комфортного життя! Суд застосував спрощене провадження, провівши засідання у закритому режимі, що не дало можливості відстояти позицію Мінрегіону, розробників ДБН та громадськості…», - підсумував він.

Нагадаємо, однією з норм нових ДБН є заборона розміщення кіосків на тротуарах.

Фото: pixabay/AKuptsova

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.