Київводоканал і містяни потрапили під масовану інформатаку ворога, постраждали й інші міста

Київводоканал і містяни потрапили під масовану інформатаку ворога, постраждали й інші міста

Як уже повідомляла «Вечірка», ситуація з фейковою новиною про те, що у водопровідну мережу великих українських міст – Харкова, Києва, Кропивницького, Миколаєва, Одеси, Кривого Рога, Кременчука й інших, три дні подаватимуть воду з трикратною концентрацією хлору, сколихнула соцмережі. Вона поширювалася через мережі Фейсбук, Вайбер. Замість того, аби перевірити інформацію, люди почали масово її постити.

-Наразі пошуком причетних до вкидання фейку в інформпростір України й створення паніки займаються  служби безпеки водоканалів, а також компетентні органи країни, - сказала на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики асоціації Укрводканалекологія Вікторія Яковлєва. – Фейкове повідомлення – це ще одне обличчя гібридної війни: супротивник вже дістався до водоканалів одразу багатьох міст України. Мета - посилити паніку й недовіру у суспільстві. Ми просимо людей бути пильними й не піддаватися на провокації. Бо, на жаль, вони можуть повторюватися.

-Всі об’єкти столичного водоканалу надійно охороняються. Проби на якість водопровідної води беруться до 30 раз на добу на станціях водопідготовки, - про це повідомив перший заступник директора департаменту – головний  інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства ПрАТ «Київводоканал» Володимир Костюк. -  Всі водоканали країни проводять планові профілактичні промивки водопровідних мереж.  Але вони відбуваються виключно за графіком, у літній період, вночі, з обов’язковим попередженням мешканців тих мікрорайонів, де проводиться промивка, й тривають не більше 6 годин без подачі промивочної води у будинки! На цей період спеціально закривають всі засувки й вентелі, аби не було доступу води у житло. Після всіх процедур обов’язково робиться хіміко-бактеріологічний аналіз промивочної води. Після цього приймається рішення про подачу води у житло людей. До того ж, у Києві промивка робиться тільки на тих ділянках мережі, де спостерігається ненормативний, з малими швидкостями, потік води. Такі ділянки ми промиваємо зворотнім током, додаткового хлорування не робимо. На станціях водопідготовки промивка резервуарів проводиться 2 рази на рік, і жодним чином не стосується міської мережі.

Якість води у квартирах киян напряму залежить від стану внутришньобудинкових мереж. Останні роки промивку старих труб в будинках ні комунальні ЖЕДи, ні ОСББ не роблять. Тому, що це - дорога процедура, адже треба використати великий обсяг звичайної води, яку ми подаємо до будинків, й злити її у каналізацію. За використані кубометри треба буде заплатити.

Як повідомив заступник начальника управління Держпродспоживслужби Дмитро Байраченко, його відомство в обов’язковому порядку моніторить стан водопровідної води у столиці, регулярно робить лабораторні дослідження. Ніяких відхилень від норм Державних санітарних норм і правил на сьогодні не зафіксовано.

Як перевіряти тривожну інформацію у столиці пояснив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук.

-Все, що стосується ЖКГ та інфраструктурних складових міста можна перевірити за телефонами міських служб 15-51 та 15-57, за номерами Київводоканалу 15-81, ДТЕК «Київські електромережі» 15-88, на сайтах комунальних підприємств та КМДА, де сповіщення про всі події своєчасне. Можна підписатися на розсилку сповіщень від КМДА про екстрені подій й ситуації, навіть про затори на дорогах через Телеграм-канали, смс-розсилку, розсилку на електронну пошту.