П’ять шкіл Києва, які діти не впізнають після літа

П’ять шкіл Києва, які діти не впізнають після літа

У останній день літа "Вечірка" розповідає, як минуло літо в п’ятьох школах столиці, де тривали тотальні ремонти.

А спершу кілька фактів. Цьогоріч школи отримали шалені, в порівнянні з минулим, кошти як на форму (ремонти, парти, спортзали, утеплення, опалення), так і зміст (методичні матеріали, Нова українська школа). Останнє – це програма ребредингу шкіл за державний кошт задля оновлення шкільного середовища для 1 класів. Зокрема, з цією метою з міського бюджету виділили 52 млн грн, а з державного бюджету виділено ще понад 53 млн грн. 

У школах столиці очікують на 32,6 тис. першокласників.

Міська влада запланувала на цей рік ремонт в трьох школах та вісьмох дитячих садочках.

1. Почнемо з наймасштабнішого проекту нової школи на Осокорках. У будівлі будуть розміщені новостворена початкова школа № 334 та ліцей "Інтелект"

Це перша в Україні енергоефективна та "розумна" школа. Будівля закладу розрахована на 36 класів – майже 1100 учнів.

Навчальний заклад цього літа отримав новенькі індивідуальні парти, робоче місце вчителя, обладнання для лінгафоннних кабінетів.

2. Срібним призером в нашому переліку стала спеціалізована школа № 98 із поглибленим вивченням англійської мови. Вона найбільша у Дніпровському районі (навчаються близько 1300 дітей) і під час канікул швидше нагадувала великий будівельний майданчик, аніж місце, де сіють добре і вічне. Тут капітально ремонтують другий поверх: перестеляють підлогу, оновлюють стіни та стелю, міняють освітлення.

Фото: Тарас Криворучко

Тут будують сучасне футбольне поле (спільний проект міської влади та Федерації Футболу України).

3. Школа №23, селище Биківня що в Деснянському районі.  Тут після 10-річної перерви розпочаті роботи з добудови 2-ї черги школи у Биківні № 23.

Усі фото 23 школи - Геннадій Заболотний

4. Школа №151 у Голосіївському районі, якому понад 15 років. ЗНЗ вдалося отримати новий корпус, у якому розмістяться спортивна і актова зали, нова сучасна їдальня, бібліотека та класи праці.

Фото: Ганна Старостенко

5. І нові класи для першачків у спеціалізованій школі № 106 з поглибленим вивченням англійської мови в Шевченківському районі

Фото: Олег Гаряга

Цьогоріч держава суттєво збільшила бюджет на школи, так само й місцеві бюджети. Однак, як виявилось, передбачити свої потреби та освоїти гроші, для шкіл виявилось проблемою. Редакція робила огляд стану фінансування шкіл Києва. Прикметно, що навчальні заклади могли отримати кошти навіть на побутові потреби (також і утеплення до зими, методичні матеріали та інше). Однак, як виявилося, передбачити свої потреби, а далі й закупити необхідне виявилося проблемою.

Також цікавими є відповіді (за законом), хто в Україні має платити за ремонти в класах.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Титульне фото (ілюстративне): школа в Попасній на Луганщині від Mural Social Clu