Театр ляльок на лівому березі Дніпра святкує 35 річчя та запрошує на прем'єри

Театр ляльок на лівому березі Дніпра святкує 35 річчя та запрошує на прем'єри

Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра (раніше Київський міський театр ляльок) було створено 31 серпня 1983 року. Тож сьогодні колектив святкує 35 річчя. В різні театр ставав лауреатом міжнародних фестивалів у Югославії, Польщі, Угорщині, Словаччині, Швейцарії, Німеччині, Австрії, Португалії, Мексиці, Франції. Серед нагород і відзнак багато почесних грамот, дипломів та сім премій «Київська пектораль». Знаменною подією стало надання театру 17 жовтня 2007 р. статусу Академічного. А вже у 2008 році його було перейменованого в «Київський муніципальний академічний театр ляльок».

Як розповів «Вечірці» директор — художній керівник театру, професор, заслужений діяч мистецтв України  Олександр Чуніхін, відкриття нового сезону відбудеться 15 вересня об 11.00 .

 «Цього дня юних глядачів ми підготували прем`єрну виставу – «Вовк і семеро козенят», - повідомив Олександр Натанович. – Загалом у новому сезоні відбудеться ще дві прем`єри: «Тілімітрямблія» (режисер Сергій Козлов, автор відомого «Їжачка в тумані») і «Пан Коцький» (режисер Сергій Брижань).

За його словами, на сьогодні в репертуарі театру понад 50 вистав. Переважно це постановки за творами світових авторів та українських драматургів (Вільгельма Гауфа, Шарля Перро, братів Грімм, Астрід Ліндгрен, Алана Мілна, Ганса Христіана Андерсена, Всеволода Нестайка, Юфима Чеповецького та інших) на основі казок народів світу.

Олександр Чуніхін зазначив, що у вересні-жовтні мають відбутися громадські слухання щодо виділення театру землі під нове сучасне приміщення на житловому масиві Осокорки.

 До слова, уже багато років візитівкою театру є  мозаїчна композиція «Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь», яка прикрашає фасад  будівлі (колишнього кінотеатру «Ровесник»). Автор панно - Григір Довженко: художник із плеяди бойчукістів, в 60-70-х рр. звертається до історичних мотивів Київської Русі. Крім того, в цьому творі автор вдало розкриває оптично-колористичні можливості смальти — улюбленого матеріалу давньоукраїнських майстрів.

Нагадаймо, що адреса театру: вул. Миропільська, 1 (перехрестя з вул. Андрія Малишка, поруч зі станцією метро «Чернігівська»).

Вистави відбуваються в середу (11.00), суботу-неділю (11.00 і 13.00. і з жовтня 15.00). Вартість квитка 60 гривень на звичайну і 70 гривень на прем`єрну виставу.