В Україні запрацював сервіс для перевірки маршруток

В Україні запрацював сервіс для перевірки маршруток

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян представив новий сервіс - електронний кабінет перевізника, який полегшить життя як самим перевізникам, так і користувачів транспорту.

Кабінет знаходиться за адресою: e-services.dsbt.gov.ua, а також - на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі "Електронні послуги". Він вже почав працювати.

Про це передає "Укрінформ". 

Сервіс значно спрощує отримання ліцензії для самих перевізників - підприємці тепер можуть зробити це он-лайн. Однак сайт працюватиме не лише для власників, але може стати в нагоді й пасажирам. Так, е-кабінет перевізника також міститиме дані про самого перевізника, наявність та строк дії ліцензій, транспортні засоби, маршрути, наявні дозволи та штрафи, накладені інспекторами Укртрансбезпеки тощо.

Станом на зараз на сайті зареєстровано понад 42 тисячі перевізників та майже 300 тисяч транспортних засобів.

Також стають відкритими дані з Реєстру перевізників для громадян. Це дає можливість кожному пасажирові, ввівши номер автомобіля, ЄДРПОУ чи ІПН власника, дізнатися точну назву та контактні дані перевізника, а також наявність, тип, строк дії його ліцензії.

"Так, українські громадяни, будь-хто, хто користується щодня маршрутками, різними видами автобусних перевезень зможе просто ввести номер кожного перевізника, автобуса і перевірити, чи він має взагалі ліцензію, чи має право виходити на маршрут; за допомогою фото- або відеофіксації, повідомити ДСБТ, і це вже буде підставою для перевірки цього перевізника, якщо він зловживає", - уточнив Омелян.

Цей сервіс покликаний спростити для автоперевізників отримання послуг від органу ліцензування та підвищити безпеку пасажирських перевезень.

Щоправда доступність цієї послуги має й вимоги з використання: так у перевізника має бути електронний цифровий підпис для отримання інформації. Таке правило є стандартною процедурою та покликане позбавити від несанкціонованого втручання.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.