Особливих першокласників урочисто відправили до школи

Особливих першокласників урочисто відправили до школи

У Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю урочисто привітали майбутніх першокласників. Більшість дітей ідуть до загальноосвітніх навчальних шкіл, незважаючи на важкі нозології. Це стало можливим завдяки активному впровадженню інклюзивної освіти у нашій державі.

13 дітей отримали шкільні ранці від Благодійного фонду «Об’єднання світових культур». Така акція проходить другий рік поспіль. Майбутні учні раділи новим портфелям, деякі одразу приміряли їх.

- Ми за доброю традицією даруємо портфелі хлопчикам та дівчатам і бажаємо, щоб вони добре училися, – розповіла Олена Кобець, директор Благодійного фонду.

Хоча деякі діти все одно йдуть до спеціальних шкіл, наприклад незряча Афіна. Дівчинка пересувається за допомогою спеціальної тростини.

Оксана, мама 7-річної Олени, розповіла, що дочка йде до самої звичайної загальноосвітньої школи. І зараз це стало можливим, хоча дівчинка ходить за руку з мамою із складністю, а до Центру її привезли на візочку. Школи не мають права відмовляти таким батькам.

- Ми пройшли реабілітацію у цьому Центрі, постійно відвідуємо різні заходи, і я бачу результат: минулого року дитина пересувалась у кріслі, а цього року – у ходунках. Оленка йде у загальноосвітню школу Оболонського району. Це звичайний клас, де буде з особливими потребами лише моя дитина. У класі є асистент учителя. Звичайно, щоб влаштувати таку дитину у загальноосвітню школу, довелося пройти через деякі труднощі, але нам все вдалося, – розповіла мама дівчинки.

У Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю працюють такі фахівці, як корекційний педагог, психолог, соціальний працівник, проводять арт- і кінезотерпію, соціально-побутову орієнтацію. Як потрапити на реабілітацію до Центру, розповіла Олександра Кондратюк, провідний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ:

- Крім реабілітації, у нашому Центрі діти мають можливість пройти соціально-побутову орієнтацію, на якій їх вчать прати, прибирати, пекти млинці, варити каву. Також у нас є комп’ютерні курси. Реабілітацію можуть проходити діти-кияни протягом місяця раз на рік. Послуги безкоштовні. Потрібні такі документи: висновок ЛКК, свідоцтво про народження, копія паспорта одного з батьків, виписка з карти розвитку дитини, індивідуальна програма реабілітації інваліда (ІПРІ) та пенсійне посвідчення.

До Центру беруть на реабілітацію дітей від 4 до 18 років. Найбільше дітей з діагнозом ДЦП, розповідає Олександра Кондратюк.

До речі, на сьогодні у Центрі працює інклюзивний табір з іноземними волонтерами. Також тут весь час проводяться культурні й святкові заходи для дітей та їхніх батьків.

Адреса Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю: вул. О. Теліги, 37Г.