Що фінансує місто в школах Києва: шпаргалка для батьків

Що фінансує місто в школах Києва: шпаргалка для батьків

Школи отримують фінанси навіть на дріб’язок та побутові потреби.

Цьогоріч держава суттєво збільшила бюджет на школи, так само й місцеві бюджети. Однак, як виявилось, передбачити свої потреби та освоїти гроші, для шкіл виявилось проблемою.

Сьогодні на розширеному засіданні Колегії Київської міської державної адміністрації розповіли про стан підготовки закладів освіти до навчального року та впровадження "Нової Української Школи".

Протягом 2018 року районними в місті Києві державними адміністраціями виконуються 12 програм на оновлення та ремонти шкіл. На це місто виділило 1, 1 млрд. грн.

Перш ніж почати перелік, оберемо кілька яскравих фактів зі статистики.

Лідером же з освоєння коштів є Деснянський район. Тут виконуються всі 12 програм. Найменша кількість програм реалізується в Печерському районі – 6 програм.

Попереджаємо: далі багато статистики, та вона дуже показова й озброює батьків кожного столичного школяра.

Отже, школи могли отримати від міста кошти за 12 напрямками:

 • Підготовка до нового навчального року,
 • Заміна вікон,
 • Дріб’язок на побутові потреби,
 • Відновлення груп ЗДО,
 • Капітальний ремонт спортивних залів,
 • Придбання комп'ютерної техніки,
 • Підготовка до роботи в осінньо-зимовий період,

І наступні програми додались лише цього року:

 • Новий освітній простір;
 • Створення профільних STEM та STEAM - центрів при спеціалізованих школах, ліцеях, гімназіях, позашкільних закладах освіти;
 • Придбання та капітальний ремонт ігрових майданчиків у ЗДО;
 • Забезпечення архітектурної доступності до навчальних закладів м. Києва;
 • Протипожежні заходи.

Вже за кілька днів діти підуть до школи. І станом на 27 серпня було освоєно 559,4 млн. грн., що становить рівно половину від того, скільки могли витратити на своє оновлення ЗНЗ.

Розподіляли бюджетні асигнування районні адміністрації (РДА).

Отже, підсумки за програмою Капітальний ремонт спортивних залів:

4 райони (Голосіївський, Дніпровський, Печерський, Подільський) згорнули зазначену програму.

Тільки на 3% виконано програму в Дарницькому районі.

Повністю освоєно кошти в Шевченківському районі.

Садочки: Відновлення груп у закладах дошкільної освіти (ЗДО)

За цей напрямок взялися лише в 4-х районах Києва.

Не передбачено асигнування на виконання програми в Голосіївському, Дарницькому, Печерському, Подільському, Святошинському та Солом’янському районах.

Разом з тим, тільки у Печерському та Подільському районах немає приміщень для відновлення груп.

Повністю виконано програму в Шевченківському районі.

Найменший відсоток освоєння коштів в Оболонському районі (36%).

Менше ніж на чверть освоєно кошти за програмою Протипожежні заходи (20%). Гірше за все виконували програму в Подільському (4%) та Дарницькому (5%) районах. Тільки 4-ри райони (Шевченківський -75%, Дніпровський – 46%, Святошинський – 22%, Оболонський – 21%) освоїли кошти вище за середній показник по місту.

На Забезпечення архітектурної доступності до закладів освіти Києва передбачено кошти в сумі 39,5 млн. грн.

Четверту частину з них передбачено на заклади освіти Деснянського району. Станом на 27.08.2018 виконання програми майже завершено. Освоєно 85% коштів. Найменше асигнувань на виконання програми виділено в Печерському районі (495 тис. грн.), освоєння яких наразі не розпочато.

Також в Києві існує програма STEM та STEAM (методика, яка готує учнів до успішного працевлаштування). Та тут заклади освіти зовсім не зацікавились. За цим напрямком освоєно 34% коштів.

Взялися за цю програму 7 районів Києва, але, три з них – Дарницький, Подільський та Солом’янський не витратили ні копійки на це (освоїли 0%). Завершує виконання програми Голосіївський район (85%).

Цікава також статистика й за програмою Придбання та капітальний ремонт ігрових майданчиків у ЗДО, тобто садочках. Тут заклади дошкільної освіти змогли витратити майже половину – 44%.

Не взявся за цю програму Печерський район. Ще в 3-х районах (Голосіївському, Подільському та Солом’янському) кошти запланували, однак не почали їх освоювати.

І фактично віце-чемпіоном з освоєння коштів стала програма Підготовка до нового навчального року передбачено 286,3 млн. грн. Тут середній показник освоєння коштів – майже  54%. Нижче за середній показник освоїли кошти Подільський (25%), Печерський (34%), Дарницький (34%) та Оболонський (45%) райони.

Не передбачено кошти на Підготовку до осінньо-зимового періоду в Печерському районі.

Кошти на виконання програми Новий освітній простір НУШ (міський бюджет) освоєно на 70,6%, Дріб’язок на побутові потреби - на 43%.

І нашим чемпіоном, де школи (у зв’язці з РДА) були найбільш активними: це в напрямку Заміни вікон. Тут освоєно 87% коштів.

Повністю завершили цю програму Шевченківський (100% освоєння коштів), Деснянський (98%), Подільський (95,5%), Святошинський (95%) та Оболонський (93%) райони.

Найменші показники освоєння коштів в Дніпровському районі, але й тут все непогано - 66%.

Читайте також: 1 вересня столиця відкриває першу «розумну» школу в Україні

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.