МОЗ попередило про три штами грипу на цей сезон: як минути хворобу

МОЗ попередило про три штами грипу на цей сезон: як минути хворобу

В Україні в новому епідемічному сезоні слід очікувати три штами грипу. Зокрема, це: Мічиган (свинячий грип), Сінгапур та Колорадо. 

Про це попередила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

"Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров'я, вірусами, які будуть циркулювати в Україні, є: вірус, подібний A/Michigan/45/2015 (H1N1) pdm09; вірус, подібний A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016 (H3N2) і вірус, подібний B/Colorado/06/2017", - йдеться в повідомленні.

Однак мова не йде лише про попередження. Повідомляється, що вакцини від грипу пройшли перереєстрацію і незабаром з'являться в аптеках.

"Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них вже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали третьої вакцини знаходяться на розгляді в Державному експертному центрі", - додають медики.

У відомстві розповіли про статистику щодо Україні. Так, щороку в країні реєструється близько 6 мільйонів інфекційних захворювань, 98% з яких становлять захворювання на грип та ГРВІ. За даними минулого епідсезону в Україні було зафіксовано 7 летальних випадків від грипу.

Та все ж вакцинація від грипу серед українців залишається на вкрай низькому рівні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Фото: МОЗ via Facebook