120 організацій зібралися на міжнародний волонтерський форум у столиці

120 організацій зібралися на міжнародний волонтерський форум у столиці

«Вашими зусиллями було зупинено агресора і чобіт російських окупантів не оскверняє бруківку Хрещатика та інших українських міст», —  наголосив Президент України  Петро Порошенко,  відкриваючи в Києві  міжнародний волонтерський форум «Там, де ми – там Україна».

У Мистецькому Арсеналі зібралися представники більше 120 ветеранських та волонтерських організацій з різних регіонів України та з-за кордону для того, щоб висвітлити необхідність формування коректних та ефективних державних політик у сфері соціалізації ветеранів та залучити представників влади до цього процесу.

У роботі Форуму візьмуть участь Голова Верховної ради Андрій Парубій, Віце-прем’єр-міністр Генадій Зубко, радник в.о. Міністра охорони здоров’я Анастасія Бойчук, народні депутати, представники Міністерства оборони та Генерального штабу.

Серед основних спікерів та модераторів дискусії - представники ветеранських та волонтерських організацій: Оксана Гаврилюк, Віталій Дейнега, Олександр Терещенко, Ілля Шполянський, Леся Василенко, Івонна Костина, Андрій Козінчук, Євгеній Жуков, Кирило Недря, Ахтем Сейтаблаєв, Ігор Чернецький, Анна Гвоздяр, Юрій Гріненко, Тарас Ковалик, Ігор Гордійчук, Євген Жуков, Мирослав Гай та інші.

Під час роботи форуму розглядатимуться питання й проблеми реабілітації та соціалізації ветеранів війни на сході України, іноземний досвід соціалізації ветеранів армії США та Ізраїлю, роль волонтерського руху в російсько-української війні та  волонтерські законодавчі ініціативи, питання медичної реабілітації.

Було презентовано проекти державних політик у сфері соціальної адаптації ветеранів, біржу ветеранських проектів, серед яких є зовсім нові, такі як «Ветеранський хаб» від київської ГО «Побратими» та житомирський «Дім ветерана», проект «Піски. Підірваний світ» з благодійним аукціоном. Окремим питанням було зазначено  Напрямок героїзації української армії, ветеранів та вшанування пам’яті.

- Для мене, як Верховного Головнокомандувача велиа честь відкривати Форум «Там, де ми, там - Україна». Завдяки 344 тисячам учасників бойових дій на Сході України вдалося зупинити агресора, - зазначив Президент України, відкриваючи Форум.

На думку Петра Порошенка, Міністерство у справах ветеранів України має бути сформовано з учасників бойових дій: «Україна може терміново мобілізувати 160 тисяч військових. Це на 30 тисяч більше резервістів, ніж минулоріч. В оперативному резерві Збройних сил України першої черги числяться 160 тисяч військових – це військовослужбовці, які були призвані за мобілізацією до ЗСУ з першої по шосту черги мобілізації, які демобілізувалися й стали на військовий облік у військові комісаріати, а також ті, хто пройшов строкову службу починаючи з 2014 року. Усі строковики, що проходили службу від 2014 року автоматично стають резервістами, незалежно від їхнього бажання чи небажання».

Він наголосив, що післязавтра Україна відзначить 27 років незалежності, але додав, що цей хронометр міг зупинитися на позначці 23, якби українські захисники не пішли проти агресора і не стали обороняти українську землю.

- Якби в 2014 році ми мали такий ступінь бойової готовності, як сьогодні, – все було б тоді інакше. Ми не зазнали б таких втрат. Ми би не залишились без Криму. Взагалі Росія не пішла би на нас війною, – наголосив президент.

Президент висловив упевненість, що, завдяки  учасникам  форуму "Там, де ми – там Україна" буде сформовано ефективну українську політику щодо соціальної адаптації ветеранів з урахованням кращого зарубіжного досвіду.  Він зазначив, що  в роботі форуму бере участь делегація ветеранів армії США, в тому числі й українського походження. Президент пообіцяв, що українська армія буде однією з найсильніших в Європі.

 Голова постійної делегації у ПА НАТО, народний депутат Ірина Фріз переконана, що ветерани мають стати основою дієвого громадсько-демократичного контролю над владою, зокрема щодо реформування сектору безпеки та оборони.

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що українські суспільство й влада повинні спільними зусиллями розвивати й зміцнювати потенціал України в різних  напрямках.

- В США ми говоримо так: "Свобода не безкоштовна".  Ніхто не зрозуміє цей вираз краще, ніж люди, які принесли великі жертви заради захисту своєї країни. Сьогодні ми зібралися перед Днем Незалежності України і вшановуємо тих, хто зробив незалежність можливою – ветеранів України, – сказала вона.

Але найціннішими, звісно, були виступи наших ветеранів.

Зокрема, начальник Департаменту патрульної поліції, легендарний кіборг Євген Жуков з позивним Маршал розповів, як підтримують ветеранів АТО в патрульній поліції: «Ми ламаємо стереотипи, і запрошуємо на роботу бійців АТО, навіть після тяжких поранень, з- інвалідністю, шукаємо для них посади. Адже вони мають безцінний досвід. Як приклад – десантник-кіборг Олександр Терещенко, який у боях за ДАП втратив обидві руки й око, але отримав призначення на  посаду заступника начальника Академії патрульної поліції з соціально-гуманітарних питань. І успішно навчає нашу молодь».

Відомий волонтер і ветеран АТО Мирослав Гай закликав свої бойових побратимів підписати Контракт резервіста: «Я хочу знати, що в разі небезпеки країні, я служитиму у своїй частині, зі своїм командиром, зі своїми побратимами. Тоді Україна в будь-яку секунду зможе по тривозі підняти 300 тисяч «штиків» - навчених, підготовлених і вмотивованих».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.