Вікторія Муха про Громадський бюджет та електронні петиції

Вікторія Муха про Громадський бюджет та електронні петиції

Громадський бюджет та електронні петиції – це компас позитивних змін у Києві і показник, чого хоче громада.

Про це розповіла на радіо «Київ» у програмі Сніжани Єгорової «GOROG «S» голова комісії  Київради  з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторія Муха.

Одна із перших петицій, що підтримали кияни – це створення електронної бази культурних пам’яток – наразі, вона вже втілюється в Києві – розповіла депутат Київради Вікторія Муха.

«Завдяки базі даних киянин дізнається інформацію про ту чи іншу споруду. А саме: історичну довідку, статус будівлі, чи вона є пам’яткою та чи  внесена до реєстру. Чи є дозвіл на розміщення реклами. Там також можна знайти і фотографії».

Вона  також нагадала, що минулого  року петиція щодо порятунку історичних артефактів на Поштовій площі теж набрала більше 10000 голосів (автор петиції - Акім  Галімов).  А вже 21 липня Київрада прийняла відповідне рішення. 

Фото: Радіо Київ

Вікторія Муха розповіла, що за час археологічних досліджень, вчені знайшли там понад тисячу унікальних артефактів. У столиці під землею виявився цілий житловий квартал часів Київської Русі. Проте наразі проводити роботи неможливо, бо першочерговими завданнями є укріплення ділянки, а також збереження того, що уже знайдено.

«Подальше заглиблення та дослідження ділянки є небезпечним. Саме це і перешкоджає музеєфікації об’єкту» - зазначила депутат Київради Вікторія Муха.

«… Після того, як будуть завершені археологічні дослідження, мають приймати рішення про формат-концепцію музею. Нещодавно з археологами та автором петиції ми перебували в Кракові. Там у них подібний музей створювався майже десять років. Так, нам хочеться все і одразу, але не завжди це є можливим» – розповіла Вікторія Муха на радіо Київ 98 фм у проекті «GOROD «S».

Також вона розповіла як знімає стрес: «На роботі трапляються різні ситуації. Коли  втомлююся чи розчаровуюся, звичайно у таких ситуаціях, допомагають близькі люди і друзі. І також книги. Останню книгу, яку я тільки завершила читати. В українському перекладі звучить – «Витончене мистецтво забивати на все». Мені більше подобається англійська назва – «A Counterintuitive Approach to Living a Good Life». Тобто, жити щасливим життям. І якраз, однією з тез книжки є, що проблеми, отакі ситуації, вони роблять нас тільки сильнішими і мудрішими» - зазначила Вікторія Муха.